Padomi, kad un kāpēc izvēlēties mākslīgā akmens virsmu
Foto: Shutterstock

Akmens virsmas izskatās ļoti grezni ikvienā interjerā, taču šī ekskluzivitāte arī maksā bargu naudu, tāpēc kā alternatīvs risinājums ir radīts mākslīgais akmens, kas tāpat izskatās ļoti labi dažādos izpildījumos un ar katru gadu kļūst arvien aktuālāks visā pasaulē. Kas īsti ir mākslīgais akmens, kas ir virsmas labākās īpašības un kā to ikdienā pareizi kopt?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Granīta akmens virsmas ir daudzu dizaineru un arī klientu atzīta vērtība, taču šim dabīgajam materiālam ir arī savi mīnusi, piemēram, defektu gadījumos tos labot ir ļoti sarežģīti, tāpat virsma ir auksta un tas daudziem nepatīk, tāpēc kā alternatīva radīta mākslīgā akmens virsma. Pēc būtības mākslīgais akmens ir kompozītmateriāls no akrila sveķiem un dabīgiem minerāliem, taču ir pieejami arī mākslīgā akmens virsmas paveidi, un to sastāvs mēdz atšķirties. Bet jebkura mākslīgā akmens virsma ir ļoti izturīga, tai nav plaisu un poru, turklāt tas ir ekoloģiski tīrs materiāls, kas neuzsūc ūdeni, taukus, netīrumus, līdz ar to, arī ikdienas kopšana ir itin viegla.

Mākslīgā akmens plusi

Viena no lielākajām mākslīga akmens virsmas priekšrocībām ir izturība pret temperatūras ietekmi un arī agresīviem ķīmiskiem līdzekļiem. Tā kā virsmā nav poru un plaisu, tad tā ir pasargāta no plankumu veidošanās – jebkurš traips ir viegli nomazgājams un tas aiz sevis neatstās manāmas pēdas. Kā skaidro šo virsmu speciālisti, tad virsmas priekšrocība ir tā, ka mākslīgajam akmenim piemīt visu virsmu priekšrocības, bet tajā pašā laikā, tā ir pasargāta no visiem trūkumiem, kas raksturīgi citiem materiāliem, piemēram, koka virsmai, kas it kā ir ekoloģiski tīra, bet nav pasargāta no mitruma nelabvēlīgās ietekmes.

Visas mākslīgā akmens virsmas kalpos ievērojami ilgāku laiku, jo visi defekti ir novēršami. Piemēram, ja dabīgā akmens virsmā izsists robs, to restaurēt būs ļoti grūti, taču mākslīgajam akmenim uz polimēru bāzes, novērst šādu un citus defektus nav sarežģījumu, tieši tāpēc virsma pat pēc vairākiem gadu desmitiem nezaudē savu sākotnējo izskatu, ko nevarētu teikt, piemēram, par laminātu.

Vēl kāda šī materiāla priekšrocība ir tieši plašā krāsu gamma, kā tiek pārstāvēta mākslīgo akmens virsmu dažādība. Katrs var atrast savai gaumei tīkamāko toni, sākot no dabā sastopamām krāsām, beidzot ar jebkuru spilgto toni. Dizainera fantāzijas praktiski nav ierobežotas, jo šiem materiāliem ir ne tikai plaša toņu palete, bet arī rakstu imitācijas. Īpašā tehnoloģija dod iespēju veidot jebkuras konfigurācijas, vienlaidus virsmas un detaļas – dažādu biezumu taisnas un noapaļotas formas, plaknes ar nosedzošām apmalēm, padziļinājumiem un izgriezumiem.

Lai arī visbiežāk mākslīgo akmens virsmu izvēlas tieši virtuves iekārtās, materiāls ir ļoti pateicīgs arī izlietnēm vannasistabās, kur tās var savienot ar pagarinātu virsmu bez salaiduma vietām. Pieprasītas ir L un U burtu konfigurācijas virsmas vienlaidus ar palodzēm, sienas materiāliem, sienas līstītēm, izlietnēm vienlaidus ar virsmu utt., taču pārsvarā mākslīgo akmeni izmanto, lai ražotu virtuves, vannasistabas virsmas un letes sabiedriskām vietām.

Šajā vannasistabas interjerā parādīts vēl kāds noderīgs risinājums - pie virsmas piestiprināts stienis, kur izkārt dvieļus.

Mākslīgo virsmu pluss noteikti ir tas, ka nav jābaidās, ja uz tās ilgāk paliek ūdens paliekas, piemēram, pēc augļu mazgāšanas. Ļoti ērtas ir virsmas, kurās līdzās izlietnei iestrādātas gropes, lai liekais šķidrums notek, tāpat ir iespējams iestrādāt iedobi virsmā, kur glabāt ziepes.

Tags

Vannasistaba Virtuve
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form