Biežāk pieļautās kļūdas ar televizora iekļaušanu mājokļa interjerā
Foto: Shutterstock

Televizors ir daudzu mājokļu neatņemama sastāvdaļa, bet ne vienmēr to sanāk veiksmīgi integrēt telpā. Arhitekte un interjera dizainere Anda Ozoliņa stāsta, ka viena no visbiežāk sastopamajām interjera dizaina kļūdām ir neatbilstoša izmēra televizora izvēle, kas neiederas un pārlieku dominē telpā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Raksta turpinājumā viņa dalās ar vairākiem padomiem, kā gudri un efektīgi integrēt televizoru, lai tas ne tikai labi izskatītos, bet arī pēc iespējas labāk funkcionētu.

Nosaki pareizo augstumu un distanci


"Televizoru ieteicams novietot acu līmenī tā, lai sēžot nenoslogotu acis vai kaklu. Parasti labs televizora augstums ir aptuveni 120 centimetrus no grīdas, bet tas atkarīgs no telpas iekārtojuma un dīvāna augstuma," stāsta interjera dizainere. Pateicoties mūsdienu televizoru ekrāna detaļām un attēla kvalitātei, skatīšanās attālumam līdz televizoram vairs nav tik liela nozīme. "Tomēr ieteiktu ievērot tādu distanci, no kuras uz televizora ekrāna vairs nevar saskatīt atsevišķus pikseļus," uzsver dizainere. Neskatoties uz to, joprojām līdz 75 collu lielus televizorus iesaka skatīties vairāk kā 2 metru attālumā.

Kas būs centrālais telpas objekts?


Ja televizors būs galvenais objekts telpā, tad vislabāk to novietot tieši atpūtas zonas centrā. Pēc interjera dizaineres teiktā, ja telpā ir kāds cits fokusa punkts, piemēram, kamīns vai skaists logs, televizoru var piestiprināt blakus pie sienas, lai to joprojām varētu ērti skatīties. Dažādiem risinājumiem ir pieejami dažādi sienas stiprinājumi – fiksēti, uz grozāmas sviras, tāpat pieejami arī sienas stiprinājumi, kas ļauj televizoru piestiprināt pie sienas bez spraugas.

Paslēp televizoru un integrē telpā


Ja nevēlies, lai televizors būtu centrālā ierīce telpā, ir vairāki veidi, kā to padarīt neuzkrītošāku un integrēt interjerā. Televizora ekrāns uzreiz nav jāslēpj aiz skapja durvīm vai aizkariem, bet labs risinājums to ir ievietot starp grāmatu plauktiem vai gleznām, kas piestiprinātas pie sienas, turklāt jaunākie televizori piedāvā arvien plašāku funkcionalitāti pat tad, kad televizors ir izslēgts. Piemēram, televizors var pārtapt par skaistu un funkcionālu mājas dekoru – televizorā var uzlikt mākslas darbu galeriju vai kamīna video, kas mājoklim piešķirs omulīgāku sajūtu.

Biežāk pieļautās kļūdas ar televizora iekļaušanu mājokļa interjerā
Foto: Publicitātes foto
Televizors, kas pie sienas izskatās kā glezna!

Izvairies no televizora novietošanas pretī logiem


Televizoru noteikti nevajadzētu novietot pretī vai priekšā logiem – dienas gaisma, kas atspīd ekrānā, var sabojāt attēla kvalitāti. Tomēr, ja istabas platība ir ierobežota un nav iespējams televizoru novietot citā vietā, ieteiktu izvēlēties televizoru ar pretatspīduma pārklājumu, kas nodrošina iespēju skatīties to no vairākiem leņķiem bez atspulgu parādīšanās ekrānā.

Sagatavojies!


Lai izveidotu lielisku telpas iekārtojumu un dizainu, jau no paša sākuma ir jāņem vērā, kur atradīsies televizors. Ir jāapsver, cik daudz būs nepieciešamas elektrības kontaktligzdas, jānodrošina interneta pieeja un iepriekš jānoskaidro, kādi būs pareizā veida stiprinājumi, lai televizoru piestiprinātu pie sienas.

Ja līdz šim esam raduši redzēt televizorus kā ierīci bez īpašām personalizācijas iespējām, tad tagad jaunākās paaudzes ierīces piedāvā iespēju pielāgoties apkārtējam interjeram, noskaņojumam un pat mainīt vizuālo izskatu ar dažādu krāsu rāmjiem.

Tags

Interjera idejas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form