Plaukti kā mākslas darbs: padomi gaumīgai lietu novietošanai
Foto: Shutterstock

Mūsdienās virtuves interjerā tieši atvērtā tipa plaukti kļūst arvien populārāki, parādot saimnnieku novietotās lietas kā uz delnas. "Tava Māja" šoreiz aplūko, cik gaumīgi var novietot dažādas lietas atvērtā tipa plauktos, kas piestiprināti dzīvojamā istabā, koridorā vai citviet.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā uzsver portāls "The Spruce" – atvērtā tipa plauktos var radīt īstu mākslu. Tāpat atvērtā tipa plaukti ir viegls veids, kā piešķirt telpai eklektikas sajūtu, šiku, eleganci vai kādas citas vēsmas. Plaukti var kļūt arī par telpas "odziņu", piesaistot ciemiņu uzmanību ar dažādiem netradicionāliem risinājumiem.

Lūk, daži ieteikumi no portāla "The Spruce", kas var palīdzēt atvērto plauktu iekārtošanā:

  • Sarindo plauktā grāmatas un žurnālus. Tā kā grāmatu vāki ir dažādās krāsās, vari tās sagrupēt pa krāsu toņiem vai arī gluži kā varavīksni. Ja vēlies iekārtot telpu minimālisma stilā, izvēlies divas vai trīs grāmatas, kuras novietot plauktā.
  • Piešķir plauktam zaļumu. Augi mājoklim piešķir mājīgumu, kā arī tie uzreiz telpai piešķir citu izskatu. Atceries, ka augi var būt lielisks palīgs, lai telpu ievītu patīkamā aromātā.
  • Novieto mākslas darbus vai fotogrāfijas. Kā uzsver 'The Spruce", mākslas darbu novietošana būs elegants veids, kā pārkāpt robežas. Ja ir garš plaukts, mākslas darbus var sarindot pēc izmēriem vai pamīšus.
  • Uz plaukta var salikt īpašās lietas, kas piesaista uzmanību, piemēram, kādu garu un neparastas formas vāzi, spilgtu suvenīru, zeltītas glāzes vai jebko citu.
  • Nebaidies izmantot neitrālos toņus! Nekur nav teikts, ka plauktam ir jābūt košam un aci piesaistošam. Tikpat labi to var ieturēt neitrālos toņos, kas izskatīsies ne mazāk slikti! Piemēram, visu plauktu un tajā esošās lietas vari izvēlēties baltā krāsā, bet uz tām kā lielisks akcents būs kāds augs, kas ir ielikts baltā podiņā.
  • Lielāka un mazāka izmēra lietas – tās plauktos palīdzēs radīt harmoniskāku izskatu un balansu, vēsta portāls.
  • Krāsains plaukts. Kamēr veikalos lielākoties plaukti ir pieejami neitrālos toņos, var arī eksperimentēt, nokrāsojot tos spilgtā krāsā, piemēram, dzeltenā vai sarkanā. Spilgts plaukts būs lielisks veids, kā pievērst uzmanību uz tā esošajām lietām.

Savukārt zemāk vari aplūkot dažādas "Instagram" idejas, cik gan gaumīgi izskatās atvērtā tipa plaukti un lietas, kas tajos novietotas. Iespējams, foto kalpos par iedvesmu, lai arī savās mājās veiktu pārmaiņas un revīziju plauktos.

Džungļu stūrītis mājoklī. Šis var būt lielisks risinājums, ja uz palodzēm vairs nav vietas, bet ir vēlme pēc jauniem augiem. Īpaši labi izskatīsies tieši nokarenie augi, kas radīs džungļu sajūtu mājoklī.

View this post on Instagram

A post shared by OH HOME 🏠 Caro & Micka (@oh.home) on Oct 28, 2018 at 9:09am PDT

"Pinterest" cienīgs plaukts. Viss ir pārdomāts līdz mazākajai detaļai. Plauktos vienlīdz labi izskatās gan pītais groziņš, gan mūsdienīgs svečturis un dekoratīvs vaingags.

View this post on Instagram

A post shared by INTERIOR + LIFESTYLE (@home.by.piirto) on Jan 6, 2019 at 9:04am PST


Saskaņoti interjera elementi radīs plauktos arī harmonisku noskaņu. Kā redzams attēlā zemāk, plauktos dominē tumšie toņi, kas lieliski savijas ar baltajiem akcentiem.

View this post on Instagram

A post shared by Modernboho / Diy / Interior (@cozy_in_grey) on Feb 9, 2019 at 11:32pm PST


Atvērtā tipa plaukti ir lielisks veids, kā izrādīt citiem savas kolekcijas. Varbūt tu esi ceļojumu kolekcionārs, kuram ir svarīgi pastāstīt, cik daudzās pasaulēs valstīs esi viesojies. Lūk, zemāk apskati piemēru, kā vari izvietot dažādas kartes!

View this post on Instagram

A post shared by ultraLEDGE® (@ultraledge) on Apr 8, 2019 at 5:08pm PDT

Mājoklī ir brīva siena? Šeit būs risinājums, kā to nedaudz "uzfrišināt". Turklāt – kad iecienītie attēli fotorāmīšos būs jau apnikuši, ņem un apmaini tos pret citiem!

View this post on Instagram

A post shared by ultraLEDGE® (@ultraledge) on Apr 6, 2019 at 5:56pm PDT

Atceries, ka plauktus nevajadzētu pārblīvēt un piestūķēt. Reizēm ir nepieciešamas tikai dažas lietas, lai radītu skaistu kopskatu plauktā.

View this post on Instagram

A post shared by plant+concept (@plant_plus_concept) on Apr 6, 2019 at 3:27am PDT

Tags

Interjera idejas Mēbeles
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form