12 ieteikumi, kā virtuvei likt izskatīties lielākai
Foto: Shutterstock

Ne visos mājokļos ir iespējams iebūvēt lielu virtuvi, tāpēc nākas domāt dažādus variantus, piemēram, virtuvi apvienot ar viesistabu vai arī izmantot citus trikus, kas liks telpai izskatīties nedaudz lielākai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iedvesmojoties no portāla "Houzz", aplūkojam 12 paņēmienus, kā likt virtuvei izskatīties lielākai.


Atvērtā tipa plaukti izskatās vilinoši un skaisti, bet, ja lietu tajos ir par daudz, tad tas rada diezgan pārblīvētu sajūtu virtuvē. Labāk tā vietā izmantot skapīšus ar aiztaisāmām durtiņām. Vēlams izmantot diezgan garus skapjus, proti, tādus, kuri sākas jau no griestiem (lai nav atstarpes). Šādi virtuve arī izskatīsies "tievāka". Augstākajos skapja plauktos liec tās lietas, kuras ikdienā būs mazāk vajadzīgas.


Visu lieko – nost no virsmām! Telpa izskatīsies par kripatiņu "vieglāka", ja no virtuves virsmām visas liekās lietas saliksi skapīšos.


Divu izlietņu vietā – viena. Nereti cilvēki mēdz lemt par labu divām izlietnēm, bet šāda izvēle uzreiz samazina vietu virtuvē. Tā vietā būtu jau vieta kādam skapītim vai atvilktnei. Pārdomājiet rūpīgi to, vai jums patiešām nepieciešamas ir divas izlietnes.

Kompakta trauku mazgājamā mašīna arī ir ceļš uz lielāku virtuvi. Varbūt jums nemaz nav nepieciešama liela trauku mazgājamā mašīna, bet pietiks ar nelielu, kas neaizņems lielāko daļu virtuves iekārtai paredzētās vietas.

Ledusskapja izvēle. Vēl viena elektroierīce, kuras novietošana rūpīgi jāpārdomā. Kā iesaka portāls, tad var lemt par garu ledusskapi, taču tad jāapdomā, vai tiešām to tik bieži pilnu varēs piepildīt. Ja tā nav, tad noteikti mazs ledusskapis ir pareizākā izvēle. Turklāt – ja vēl tas ir vienā augstumā ar skapīšiem, tad būs lielāka vieta virtuves iekārtas virsmai!


Elektroierīces var arī droši paslēpt aiz virtuves iekārtas. Šādi neizcelsies tumšās krāsas ledusskapis vai arī trauku mazgājamā mašīna. Viss būs saskaņoti un radīs telpā pārdomātu izskatu.


Spoguļefekts – šis viennozīmīgi palīdzēs radīt iespaidu, ka telpa ir par kripatiņu lielāka. Var lemt par labu spoguļiem, bet tādā gadījumā nāksies vien rēķināties ar to, ka visu laiku nāksies uzpasēt spoguļa tīrību, jo sīkākie netīrumi būs kā uz delnas.

Ja nav vēlme virtuvē likt skapjus ar durvīm, tad, protams, jādomā alternatīva, kas šajā gadījumā būtu atvērtā tipa plauktiņi. Viens svarīgs priekšnosacījums – tos nevajag pārblīvēt, jo savādāk no telpas plašuma nebūs ne vēsts.

Zemāk var redzēt piemēru, ka ir arī cits risinājums atvērtā tipa plauktiem – skapītis, kuram priekšā nav durtiņu.

Gaisīgāku un vieglāku sajūtu virtuvē radīs arī stikla durvis.

Apgaismojumam ir būtiska nozīme katrā telpā, ne tikai virtuvē. Tas telpā rada atbilstošu noskaņu un arī izceļ kādu konkrētu detaļu, piemēram, kaut vai apgaismojums, kas ir iebūvēts iekšā skapīšos. Ar apgaismojuma palīdzību telpu var ne tikai vizuāli paplašināt, bet arī sašaurināt.


Lai telpa izskatītos pēc iespējas lielāka, tad var saskaņot sienu krāsojumu ar virtuves skapīšiem vai plauktiņiem. Taču, ja nav vēlmes telpā radīt vienmuļu sajūtu, tad plauktiņus, kurus piestiprina pie sienas, var saskaņot ar kādu detaļu telpā, piemēram, virtuves iekārtas durvju skapīšu krāsojumu vai rokturiem.

Photo by Paul Craig Photography - More kitchen photos

Neliels akcents, kas nenāks par skādi. Parasti tvaiku nosūcēji tiek paslēpti virtuves plauktos, bet tos var arī atstāt redzamus. Kā var aplūkot attēlā zemāk, tvaika nosūcējs saplūst ar krāsainajām flīzēm, kā rezultātā tas ir nemanāms. Turklāt – kāds neliels akcents virtuvē neradīs vairs to "klaustrofobisko" sajūtu.

Tags

Interjera idejas Virtuve Virtuves gudrības Virtuves mēbeles
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form