Kā ierīkot omulīgu ēšanas zonu mazās un šaurās virtuvēs?
Foto: Shutterstock

Maltītes ieturēšana dīvānā līdzās televīzijas ekrānam šķiet kaut kur pazīstama situācija? Zinātnieki jau sen pierādījuši to, ka šāda maltītes ieturēšana nodara kaitējumu mūsu veselībai, taču kā to novērst, ja nav pieejama atsevišķa telpa ar ēdamgaldu un krēsliem? Portāls ''House Beautiful'' piedāvā oriģinālus risinājumus, kā šādās situācijās ieviest kādas alternatīvas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izvelkams galds

Arī mazākajās virtuvēs var tikt atvēlēta vieta un izmantots kāds risinājums galda izvietošanai. Viens no tiem – izvelkams galds. Tajos brīžos, kad galds nav nepieciešams, tas tiek ievilkts virtuves mēbeles iekšpusē, taču nepieciešamajos brīžos izvilkts uz ārpusi, un izmantots kā galda virsma.

Palodzes izmantošana

Pārsvarā visās virtuvēs ir vismaz viens logs, tāpēc arī tā var tikt izmantota neliela galda izveidei. Pie palodzes sēdēt varbūt nebūs ērtākais risinājums, taču palodzes virsmu var pagarināt un izveidot par nelielu ēšanas zonu ar leti vai nelielu galdu. Turklāt, ja aiz loga ir patīkams skats, maltītes baudīšana būs ar pievienoto vērtību. Protams, šis risinājums nebūs pateicīgākais, ja vienlaikus maltīte jāietur vairāk nekā diviem cilvēkiem.

Nolaižams galds

Viens no iemesliem, kāpēc vairumam nav iespēja ierīkot ēdamgaldu, ir telpas šaurība. Šādās situācijās var tikt ieviests nolaižams galds, kas pa dienu ir nolaists daļēji vai pilnībā gar sienu, bet nepieciešamības brīžos nostiprināts tā, ka pie tā var ērti ieturēt maltīti. Šāda veida galdi pieejami gan lielāki, gan mazāki, turklāt tie nenolaistā veidā var tikt izmantoti kā plaukti.

Pagarināms galds

Ja vieta telpā ir mazākam galdam, bet nepieciešamajās situācijās tas varētu būt arī lielāks, var izvēlēties galdu, kuru var pagarināt. Šāda veida risinājumi pieejami dažādās formās un lielumos, līdz ar to svētku reizēs galds var tikt izveidots lielāks, bet ikdienā izmantots miniatūrā izpildījumā.

Pārvietojams galds

Ne mazāk izskatīgs un oriģināls risinājums galdam pat vismazākajās telpās, ir miniatūrā galda izvietošana, kas patiesībā atgādina ķeblīti vai pārvietojamu plauktu. Šāda mēbele var tikt novietota pie loga vai arī istabas vidū. Lai arī mēbele nav liela, tā ir pietiekama divu cilvēku maltītes ieturēšanai.

Salas papildinājums

Lielākās virtuvēs, kas aprīkotas ar salas tipa darba virsmu, ēdamzona var tikt ierīkota, pagarinot virsmu ar galdu vai leti. Tas ietaupīs vietu, ja galds būtu jāierīko vēl atsevišķi, turklāt tas labi piestāvēs kopējam konceptam. Ja papildus galds nevar tikt izvietots, salas malu var papildināt ar letes virsmu, arī šāds papildinājums veiksmīgi kalpos ēdamistabas aizvietošanai.

Darba virsmas papildinājums

Virtuvēs ar darba virsmu, kas stiepjas telpas vidū, var izmantot arī papildus letes izveidei, lai tiktu atrisināta problēma ar ēšanas zonas izvietojumu. Šāds papildinājums neaizņems tik daudz vietas kā atsevišķs galds, turklāt pie garas letes var sasēties vairāki cilvēki.

Neliels galds

Virtuvēs, kur telpas plašums pieļauj papildinājums, galds var tikt izvietots līdzās virtuves virsmai vai arī pie kādas brīvās sienas. Ne vienmēr galdam ir jābūt lielam, tā var būt arī stūra lete pie sienas, tādā veidā neaizņemot tik daudz vietas, un šāds papildinājums liks aizmirst to, ka nav ierīkota atsevišķa ēdamistaba.

Tags

Interjera idejas Virtuves mēbeles
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form