Arhitektu aprindās valda uzskats, ka viņiem pašiem savu māju nebūtu vēlams projektēt, jo, tā rīkojoties, iecentrējas uz acumirkļa vēlmēm, tāpēc noderīgāks ir skats no malas. Tam piekrīt arī Baiba un Aldis Circeļi, kuri pēc izglītības ir arhitekti. Viņu namu, kas atrodas Mežaparkā, projektēja Uģis Zābers, taču interjeru veidoja Aldis pats. Viņš ir Rīgas Krēslu fabrikas valdes priekšsēdētājs, bet Baiba vada savu nesen izveidoto SIA "Kroņstrauts", kura rūpals ir Sabiles sidra ražošana.

"Ja reiz dzīvojam Mežaparkā, vēlējāmies dzīvojamo telpu saplūdināt ar ārieni. Tāpēc arī mūsu namam ir daudz stiklu un dabisku apdares materiālu. Ēkas ārpusei izmantots ciedru koks, iekštelpās grīdu sedz akmens masas flīzes, bet sienas – koka apšuvums un arī travertīns," žurnālā "Mājas Viesis" skaidro Baiba.

Aldis piebilst: "Veidojot interjeru, piedomāju, lai tas būtu viegls un gaisīgs, lai gaisma, kas ir ārā, ieplūstu arī iekšā mājoklī. Namam visapkārt aug priedes, kas noēno apkārtni, tāpēc bija tik svarīgi, lai pēc iespējas vairāk telpās ienāktu gaisma."

Pirmajā stāvā telpas nav sadalītas istabās, tās nav norobežotas ar durvīm, izņemot vienu, kurai jābūt aiz durvīm, un tā ir tualete. Baiba smejas, ka viņiem virtuves praktiski nav, tā ir integrēta, ieslēpta sienā. Toties ēdamzonā ir pamatīgs galds, pie kura pulcēties visai saimei. Saimniecei patīk atklātais virtuves un ēdamtelpas plānojums, jo tad, maltīti gatavojot, nejūtas kā iespundēta plīts kambarītī. Baiba skaidro: telpām sienas baltā krāsā izvēlētas tāpēc, ka dzīve ikdienā ienes daudz krāsainības un mājās gribas sajust nomierinošu auru. Toties interjera akcentiem izmantoti silti brūngani toņi. Baiba joko, ka tie pieskaņoti kaķa Tigro brūni oranžā kažoka krāsai. Runcis pārstāv šķirni Matkules zelts, jo ieradies šeit no Matkules, kur atrodas Circeņu ģimenes lauku mājas.

Atpūtas vieta ieguvusi nosaukumu – kamīntelpa, jo te atrodas pilsētas tipa gāzes kamīns.
"Mums lauku mājās ir malkas kamīns, taču kurš gan šeit stieptu malkas grozus, tāpēc izvēlējāmies šo variantu," stāsta Baiba.

Virs kamīna izveidota siena no organiskā stikla, uz kura vērojami koku silueti. Aldis par savu oriģinālo veidojumu saka – tas ir ugunsgrēks mežā. Telpās par mākslīgās gaismas avotiem kalpo dažādie prožektori pie griestiem. Tos var grozīt pēc savas patikas.

Taču vislielāko interesi raisa baltās klavieres. Painteresējos, kas tās spēlē. Vecākā meita septiņpadsmitgadīgā Elza paskaidro, ka tās tētis uzdāvinājis mammai četrdesmitajā dzimšanas dienā.
Mājas otrajā stāvā atrodas Baibas un Alda darba kabineti, guļamtelpa un abu meitu istabas. Elza vēlējusies savu istabu redzēt zilā krāsā, jo, kā meitene skaidro, šī krāsa sniedz nomierinošu sajūtu. Baiba atzīst, ka visgrūtākais bijis atrast telpai pieskaņotus aizkarus. Jaunākajai meitai deviņgadīgajai Laimai pagaidām vēl nav īpašas prasības savas istabas interjeram. Tur valda krāsu prieks un dažādība.

Relaksācijai kalpo pirmajā stāvā ierīkotais baseins, kas ir septiņus metrus garš un divarpus metrus plats, kā arī somu un turku pirtis. Pie baseina sienas izveidots dekors, kurā atveidoti ūdens piliena radītie vilnīši. Aldis noteic, ka tāds noteikti nekur citur nav redzams. Protams, ka nav, jo tas ir Alda radošās fantāzijas īstenojums.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!