Stāsti ar pievienoto vērtību: šī gada populārākās mājvietas 'Tava Māja' lasītāju vidū
Foto: Privātais arhīvs/Matīss Kellerts

Gads pietuvojies pavisam, pavisam tuvu izskaņai, tāpēc ir laiks atskatīties uz sastrādāto. Ik dienas sadaļā "Tava Māja" sniedzam lasītājiem praktiskus padomus mājās solī, iedvesmu interjera jautājumos, kā arī ieskatu dažādu stilu, izmēru un iekārtojumu mājvietās. Patīsim laiku atpakaļ un apskatīsim, kādas mājvietas un arhitektūras brīnumi šogad visvairāk patikuši mūsu lasītājiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Katrai mājai ir savs stāsts un katrs no tiem ir īpašs. Šajā vasarā stāstījām par dažādām māju pārvērtībām un atjaunošanas darbiem, kuri paglābuši patiesi burvīgus īpašumus no nojaukšanas vai sabrukšanas. Protams, atjaunošanas darbi prasa ievērojamus līdzekļus, taču ne vienmēr visu vajag gaidīt uzreiz – sperot mazus solīšus, savācot domubiedru grupu un īstenojot pat reizēm visneiespējamākās idejas, tiek izveidoti pārsteidzoši šedevri, kuri priecē gan pašus, gan apkārtējos.

Šogad lielu lasītāju ievērību izpelnījās stāsts par māju Lielvircavā, kura divu dienu laikā tika izveidota no konteinera. Tā tika iekārtota ģimenei, kurai bija nodegusi māja un kura mitinājās nelielā treilerī – piebūvētajā konteinerā izveidota bērnu istaba, dzīvojamā telpa un kamīns.

Par "sapņu" šis projekts ticis nosaukts tāpēc, ka ģimenei palīdzīgu roku brīvprātīgi sniedza daudzi cilvēki, kuri deva viņiem plašāku dzīves telpu pavisam īsā laikā. Ar šo ilgtermiņa projektu, kurā var dzīvot gan vasarā, gan ziemā, plašāk iepazīsties šeit.

Taču romantiskais namiņš Kolkas pusē parādīja, ka skaisti pavadīt dienas var arī pavisam nelielā telpā – šajā gadījumā 24 kvadrātmetros. Pati saimniece Baiba šo brīvdienu namiņu raksturo kā vietu, kur aizbēgt no trauksmainās ikdienas un cilvēkiem.

Turpretī ir tādi mājokļi, kurus aplūkojot gluži vai grūti noticēt, ka tas ir dzīvoklis, ne muzejs vai telpas vien apskatīšanai. Piemēram, kādos apartamentos Rīgas centrā viesistaba vien ir 43 kvadrātmetrus plaša! Šis dzīvoklis laistās zeltā no grīdas līdz pat griestiem.

Tik dažādi un krāsaini bijuši šī gada stāsti par dažādām dzīvojamajām mājām Latvijā un pasaulē. Lasi un iedvesmojies arī tu!

Tags

Brīvdienu māja Zīmīgākais 2017. gadā
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form