Iesaka audzētāji: peonijas, kas dārzos zied pašas pēdējās
Foto: Līga Popova

Skaistais peoniju ziedēšanas laiks ir tik īss, bet ir vēlīnā ziedlaika peoniju šķirnes, kas ar savu skaistumu priecēs jūnija izskaņā un pat jūlija sākumā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā stāsta peoniju audzētāja un selekcionāre Līga Popova, visbiežāk vēlās peonijas ir pildītās formas. Nereti parādās arī pa kādai plānajai vai puspildītajai, bet tas nav bieži.

Ko darīt pēc tam, kad peonijas jau noziedējušas? Kā norāda Līga, ja ir lietains laiks, noteikti peoniju ziedēšanas beigās jānolasa visas ziedu galvas un ziedlapas, lai tās nekristu lapu žāklēs vai uz augsnes – pūstošas ziedlapas, it sevišķi mitrā laikā, ir pelēkās puves veicinātājs. Selekcionāre allaž noziedējušos ziedus lauž ar roku – tādējādi samazinot risku, ja kāds augs izrādīsies inficēts. Ja ziedus lauž ar roku, tad tā nevar pārnest inficētā auga šūnsulu uz veselu peoniju.

"Nesot ziedu iekštelpās – nelauz tā kātu garāku par 1/3 daļu no cera augstuma. Noplūcot peoniju līdz zemei tiek atņemtas tās barošanās iespējas, jauno, nākošā gada ziedpumpuru veidošanos. Lai zied!" tā Līga.

Tags

Пионы Dārzs Peonija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form