Sīpolpuķes, kurām nevajag īpašu kopšanu
Foto: kanegen / cc

Pavasaris nav iedomājams bez siltas saules, putnu dziesmām, plaukstošiem pumpuriem, ledus iešanas upēs un ziedošiem sniegpulksteņiem, krokusiem, zilsniedzītēm, muskarēm un citām sīpolpuķēm.

Lai gan daudzas sīpolpuķes dārzā zied arī vasarā un pavasarī, tomēr šoreiz vairāk par tām, kas zied pavasarī un neprasa īpašu kopšanu, proti, kuras nav ik gadu jāizrok, jāiztur miera periods un rudenī jāstāda atpakaļ dobēs.

Iestādot krokusus, sniegpulkstenītes un citas mazās sīpolpuķītes aizvējā pie mājas dienvidu sienas, iespējams panākt, ka tās uzziedēs pat februārī, tomēr vēlāk vasarā augiem nepieciešama paēna, lai sīpoliem būtu labvēlīgi augšanas apstākļi. Lielākā daļa sīko sīpolpuķu vislabāk jūtas zem kokiem un krūmiem.

Izplatītā tendence - stādīt sīpolpuķes zālienā, veidojot pavasarīgi ziedošu mauriņu, izskatās tik tiešām skaisti, tomēr jau maija sākumā rodas virkne problēmu. Agrākās puķītes ir jau noziedējušas, citas vēl turpina plaukt, savukārt zāliens jau ir jāpļauj, ko nedrīkst vēl darīt. Nopļaujot zaļās sīpolpuķu lapas, tiek traucēta sīpolu attīstība - šādā veidā jau nākamajā vai vēl pēc pāris gadiem mauriņš paliks bez ziediem. Gaidot, kad sīpolpuķu lapas nodzeltēs un tās drīkstēs griezt, zāliens pāraug un zaudē savu estētisko vērtību.

Audzējot sīpolpuķes dārzā savam priekam, parasti tās izvieto grupās, veidojot krāsu laukumus. Tradicionāli pavasara sīpolpuķes stāda, kombinējot ar vasaras puķēm, kuras pakāpeniski nomaina agrās ziedētājas un piesedz dzeltējošās lapas, bet vēl labāks un ekonomiski izdevīgāks paņēmies ir sīpolpuķu stādīšana starp daudzgadīgajām puķēm ar lielām lapām, piemēram, hostām, peonijām – tās vēlu mostas un agrajiem ziedētājiem netraucē, bet vēlāk pārklāj dzeltējošās lapas, ļaujot sīpoliem nobriest.


Source

DELFI Māja un dārzs

Tags

Sarakstu karuselis Sīpolpuķes
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form