Zaļā pagalma siena - dzīvžogs
Foto: guldfisken / cc

Ir jauki, ja skats pa logu paveras uz mežu, pļavu, upi vai pašu iekoptu daiļu dārzu. Lai cik glīta nebūtu sēta ap teritoriju, daudz patīkamāk ikdienā redzēt koptu dzīvžogu.

Dzīvžogi ir ļoti dažādi, tie pilda dažādas funkcijas, ir uzticami un kalpo ilgi. Kas gan var būt skaistāks par dabisku koku un krūmu apstādījumu, kas dabiski iekļaujas apkārtējā ainavā. Necaurlaidīgā un nepieejamā vilkābele, bārbele vai mežrozītes? Simpātiska ziedošu vīteņaugu siena? Ko izvēlēties?

Augsts dzīvžogs nodrošina ne tikai norobežošanos, bet arī pasargā no putekļiem, tveices un trokšņa, īpaši, ja netālu ir iela. Dzīvžogs pasargā pagalmu no aukstajiem ziemeļu vējiem un palīdz radīt ēnu, kur tā ir nepieciešama. Kas nav mazsvarīgi, aukstās, bezsniega ziemās dzīvžogs kavē sniega segas kušanu. Biezajos, dzelkšņainajos zaros patīk apmesties putniem, padarot dzīvžogu tik tiešām dzīvu - tas dziedās, čivinās un čiepstēs. Pateicībā par patvēruma vietu zaļās sienas iemītnieki parūpēsies par dārza kaitēkļu iznīcināšanu. Tiesa, atšķirībā no parastās sētas (kurai, protams, arī ir nepieciešama kopšana), dzīvžogam ir nepieciešama īpaša kopšana - tas ir jāgriež, jālīdzina un jālaista; dzīvžoga augi mēdz saslimt, izsalt vai ciest no sausuma.

Stādot dzīvžogu, noderēs:

Universālais kūdras substrāts - augstas kvalitātes augsne bagātināta ar NPK mēslojumu. Piemērota gandrīz visu veidu dārzeņiem, puķēm, augļu kokiem, krūmiem utt. Augsne ir neitralizēta ar kaļķi un tai ir pievienots perlīts, lai saknēm nodrošinātu optimālu gaisa apmaiņu.

Kur pirkt? Zave.lv 5,49 eiro / 125 l maiss

Tags

Ainavu arhitektūra Dzīvžogs Sarakstu karuselis Sētas Žogi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form