Ilgstošs sausums – ko darīt ar jauniem sējumiem un stādījumiem

Ilgstošs sausums – ko darīt ar jauniem sējumiem un stādījumiem
Foto: Shutterstock

Šobrīd vēl pēc dārzu darba kalendāra var stādīt un sēt burkānus, bietes, redīsus, kāļus, rāceņus, turnepšus un citus augus, bet… vai šādā sausā laikā to var darīt? Ieklausies LLKC Augkopības nodaļas vecākā dārzkopības speciālista Māra Narviļa padomos.

"Sēt un stādīt ir jēga tikai tad, ja var nodrošināt mitru sēklas gultni jeb regulāru laistīšanu," uzsver Narvils.

Viņš stāsta, ka stādāmām kultūrām mitrināšana ir vajadzīga stāda sakņu dziļumā, piemēram, konteinerstādu nepieciešams izmērcēt, stādīšanas vietā izveidot atbilstoša dziļuma bedrīti, un to saliet. Tad ap konteinerstāda kamolu aprušina mitro augsni. Un tikai pa virsu liek sauso augsni. Tas ir noteikti jāatceras un nedrīkst tās sajaukt. Augsne viegli jāpieblīvē un uzreiz jānomulčē ar kādu no organiskiem mulčas materiāliem.

"Stādīšanas un sējas darbus vislabāk veikt vēlu vakaros vai agri no rīta," atgādina Narvils.

Source info

DELFI Tavs Dārzs


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tavs Dārzs iesaka