Pirmās ražas gaidās: kā pareizi rūpēties par tomātu stādiem siltumnīcā
Foto: Shutterstock

Siltumnīcā augošie tomāti jau teju nogatavojušies un pavisam drīz būs baudāma pirmā sulīgā raža, taču līdz tam pienācīgi jāaprūpē stādi, lai augs neiznīktu, mēslošana neapdedzinātu lapas un temperatūru svārstības nelabvēlīgi neietekmētu auga veselības stāvokli. Padomus par tomātu aprūpēšanu pirms ražas laikā vaicājām Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) vecākajam dārzkopības speciālistam Mārim Narvilam.

Mēslošana

Bez papildu mēslojuma tomātiem būs visai grūti nogatavināties un diezin vai raža apmierinās, tāpēc šim posmam jāpievērš liela vērība, jo diemžēl ar substrātu un mitrumu augs neuzņem visu pietiekamās devās. Speciālists norāda, ka tomātu audzēšanai siltumnīcā nepieciešams kompleksais mēslojums, kura sastāvā pārsvarā ir kālijs, fosfors, kalcijs un citi mikroelementi. Tā kā tomāti ir jutīgi pret puvi, nepieciešams to regulāri lutināt ar kalcija devu.

Pirmās ražas gaidās: kā pareizi rūpēties par tomātu stādiem siltumnīcā
Foto: David Baron / cc

Speciālists rekomendē izmantot divējādus mēslojumus un vienu reizi augu palutināt vairāk ar vienu barības vielu, nākamajā reizē ar citu. Vienveidība katrā ziņā nav vēlama. Tikpat svarīgi ievērot, lai mēslojums būtu šķīstošais, nevis laukam paredzētais. Pretējā gadījumā mēslojums lēni šķīdīs un tad nevienmērīgi pabaros augus. Kā stāsta Narvils, arī ūdens cietībai ir liela loma, un te nu bez priekšzināšanām aizrauties nevajadzētu. Ja ir zināms, kā pareizi paskābināt ūdeni, to var darīt, ja nē, labāk konsultēties ar speciālistu.

Mēslošanā strikti jāievēro norādītais koncentrācijas daudzums – kas par daudz, tas par skādi. Apmākušās dienas ir labākais laiks, kad nodoties stādu mēslošanai. Kas attiecas uz biežumu, nevajadzētu pārmēslot par daudz, tomēr reizi nedēļā būtu optimālākais ieteikums.

Tags

Siltumnīca Tomāti

Comment Form