Dari pats: no dzijas bumbulīšiem darināts adventes vainags
Foto: DELFI

Ja pērn veidoju sulīgi zaļu brūkleņu vainagu, tad šogad vaļu ļāvu eksperimentam, kā rezultātā tapa ļoti pūkains un mīksts adventes vainags no dzijas, kurš jau paspējis sabiedēt apkārtējos ar savu bīstamo izskatu, taču mieru, tikai mieru, par visu ir padomāts!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jebkura adventes vainaga darināšanā jādomā par ugunsdrošību, taču šis darinājums izsaucis īpaši skaļas diskusijas. Šajā gadījumā plānots vainagā sveces likt augstos stikla turētājos, kas radīs mazākas bažas.

Vainagam nepieciešams:

  • Vainaga pamatne;
  • Līmes pistole ar līmes stienīšiem;
  • Šķēres;
  • Pelēka vai citas krāsas dzija (100 grami);
  • Rotājumi – bumbiņas un briedis;
  • Četras baltas sveces;
  • Četri sveču turētāji (rūpēs par ugunsdrošību sveces var ielikt stikla traukos);
  • Plēve vai maisiņš galda noklāšanai.
Dari pats: no dzijas bumbulīšiem darināts adventes vainags
Foto: DELFI

Vispirms noklāj galdu ar pārtikas plēvi vai maisiņu, lai neapskādētu galda virsmu ar karsto līmi.

Pēc tam no dzijas veido mīkstus bumbulīšus. Dziju tin ap diviem pirkstiem, tad vidū sasien, bet galiņus ar šķērēm nogriež (skatīt attēlu zemāk). Kā to pareizi darīt, var aplūkot arī zemāk redzamajā video pamācībā. Tā kā es netasīju bumbuļus ļoti biezus, tad no 100 gramiem dzijas man sanāca aptuveni 62 bumbuļi.

Vainagā iesprauž sveču turētājus. Šādam vainagam var izmantot arī stikla trauciņus, kur ievietot sveces, jo vainaga izejmateriāli ir viegli uzliesmojoši.

Sakarsē karsto līmes pistoli. Visērtāk līmi uzklāt uz vainaga pamatnes un tikai tad līmēt pa vienam klāt bumbulīšus. No dekoriem vispirms pie pamatnes tika pielīmēts briedis, jo tas nodrošina lielāku stabilitāti, turklāt pie dzijas to grūti pielīmēt stabili.

Kad viss vainags noklāts ar bumbuļiem, tad virsū var uzlīmēt dekorus – košas bumbiņas. Visbeidzot sveču turētājos ievieto baltās sveces.

Šāda vainaga izveide prasīs nedaudz vairāk par stundu.

Dari pats: no dzijas bumbulīšiem darināts adventes vainags
Foto: DELFI

Tags

Pašgatavoti rotājumi Ziemassvētki Ziemassvētku rotājumi Vainags
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form