Kā bez liekas piepūles iztīrīt tosteri?
Foto: Shutterstock

Izmantojot tosteri, tajā ar laiku sakrājas daudz maizes drupačas, it īpaši tad, ja maize ir grauzdēta ilgāk nekā tas bijis paredzēts. Lai arī no ārpuses tostera tīrīšanas nepieciešamību ir grūti noteikt, tā iekšienē sakrājušās maizes drupačas ietekmē ierīces uzkaršanu un maizes grauzdēšanu, tāpēc tosterim vienmēr jābūt tīram, neatkarīgi no tā, cik bieži tas tiek izmantots.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nepieciešamais:

  • Maiga birstīte vai nevajadzīga zobu birste
  • Sūklis
  • Trauku mazgājamais līdzeklis
  • Tīra drāna 
  • Galda etiķis

Pirms ķeries pie paša tostera tīrīšanas, pirmais darbs ir ierīces atslēgšana no strāvas. Tosterim ir jābūt pilnībā atdzisušam, tas nedrīkst būt uzkarsis. Tāpat ierīce nedrīkst atrasties ūdens vai kāda cita šķidruma tuvumā.

Ar birstes palīdzību iztīri tostera spraugas un noslauki visur pielipušās maizes drupačas. Ar birstes palīdzību notīri metāliskos stieples un arī ierīces malas, lai viss tiktu rūpīgi notīrīts un ierīce lietošanas laikā varētu vieglāk uzkarst.

Pēc tam izvelc no tostera apakšas nodalījumu, kur sabirušas visas drupačas, un izber saturu miskastē. Ja šāds papildinājums nav, tad tosteri vienkārši apgāž otrādi un izkrata visus gružus miskastē. Arī tad, ja iztīrīts apakšējais nodalījums, tosteri ieteicams apgāzt otrādi un izkratīt arī citur sakrājušās drupačas miskastē.

Kad drupačas ir izbērtas, nomazgā pašu apakšnodalījumu, lai tas nebūtu aplipis ar maizes drupām. Nomazgā un noberzē šo detaļu ar sūkli un trauku mazgājamo līdzekli. Kārtīgi noskalo šo nelielo paplāti un izžāvē vai noslauki to.

Pēc tam samitrini drānu ar etiķi un apmazgā ierīci ar to no virspuses, lai viss tostera korpuss būtu tīrs un bez traipiem. Ar etiķa palīdzību traipi būs vieglāk notīrāmi. Starp citu, ja gadījies pie tostera piekausēt maizes iepakojuma maisiņu, radušos traipu var notīrīt ar vati, kas samitrināta ar nagu lakas noņēmēju.

Video pamācība:

Tags

Virtuves tehnika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form