Kā nodrošināt drošību mājoklī atvaļinājuma laikā?
Foto: Shutterstock

Latvijā iecienītākais atvaļinājuma laiks ir vasara, kad liela daļa iedzīvotāju brīvdienas pavada izbraukumos ārpus savas dzīvesvietas, tuvākos vai tālākos ceļojumos. Taču pirms došanās atvaļinājumā ir vērts pārliecināties, ka mājvieta tiek atstāta drošībā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Compensa" dati liecina, ka 14% no visiem iesniegtajiem atlīdzību pieteikumiem mājokļu apdrošināšanas kategorijā ir par trešo personu prettiesisku rīcību, t.i. zādzības un vandālisms. Valsts policijas dati liecina, ka katru dienu vidēji tiek apzagti vismaz 11 mājokļi.

Interesanti, ka saskaņā ar statistikas datiem pērn visvairāk zādzību tika izdarīts piektdienās, bet vismazāk - svētdienās. Gada griezumā visvairāk zādzību no mājokļa tika izdarīts mēneša pirmajā un pēdējā nedēļā. Neapšaubāmi, bez uzraudzības atstātu mājokli ir daudz vieglāk apzagt, tāpēc pirms došanās ceļojumā ieteicams ņemt vērā padomus, kā pasargāt savu īpašumu. "Prombūtnes laikā ir jāprūpējās par sava mājokļa drošību, lai atgriežoties no atvaļinājuma nav jāsaskaras ar nepatīkamiem pārdzīvojumiem un finansiāliem zaudējumiem. Tās pamata lietas, kas katram būtu jāievēro – jānoslēdz logu un durvju ailes. Tāpat vēlams, ka īpašumu pieskata tuvinieki vai kaimiņi," stāsta "Compensa" Latvijas filiāles vadītāja Evija Dundure.

Kā pasargāt savu īpašumu:

1. Pārliecinieties, ka ir rūpīgi noslēgti logi un durvis, tajā skaitā arī balkona logi ir cieši aizvērti. Neatstājiet uz balkona vērtīgus priekšmetus, piemēram, velosipēdu.
2. Lūdziet radu, kaimiņu vai draugu palīdzību īpašuma pieskatīšanā prombūtnes laikā.
3. Ierīkojiet signalizāciju un pārliecinieties, ka tā tiek aktivizēta.
4. Atstājiet ieslēgtu gaismu kādā no telpām, lai radītu iespaidu, ka kāds ir mājās.
5. Ja mājās ir vērtīgas dārglietas vai svarīgi dokumenti, atrodiet tiem vietu, kas garnadžiem nebūtu viegli pieejama.
6. Jābūt uzmanīgiem, publiskojot informāciju par savu prombūtni sociālajos tīklos.
7. Atstājiet mājās suni kā mājokļa sargu.
8. Izvēlieties tādu mājokļa apdrošināšanu, kas ietver arī mantu apdrošināšanu, lai nodrošinātu iespēju pēc zādzības aizstāt nozagtās mantas.

Tags

Mājas drošība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form