Kā pie sienas pielīmēt plakātu, nenodarot kaitējumu tapetēm?
Foto: stock.xchng

Bērns vēlas pie sienas līmēt plakātus ar bārbijām, bet man ir pamatotas aizdomas, ka šāda plakātu pielīmēšana atstās nelāgu iespaidu uz tapetēm. Kādu stiprinājumu izvēlēties, lai tapetēm netiktu nodarīts kaitējums?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Atbild projektēšanas un izpētes biroja "Kroks" arhitekte Ilze Bērziņa

Protams, ka vienkāršākais variants ir pielīmēt plakātu pie sienas ar abpusējo skoču, jo ir arī tādi līmmateriāli, kas nebojā tapetes. Tomēr pieredze rāda, ka līmmateriāli, kuri nebojā virsmas, diezgan slikti uz tām turas.

Tādēļ šajā gadījumā bez viena stiprinājuma palīdzības plakātu kvalitatīvi piestiprināt var arī neizdoties.

Plakātu var ielikt arī rāmītī - tad tas izskatīsies pēc gleznas, nevis pēc parasta pie sienas pielīmēta papīra gabala. Savukārt rāmīti ar viena stiprinājuma palīdzību var uzkārt uz nagliņas.

Var izmantot arī rāmīti uz kājiņām, tomēr bērnistabā šāds variants nav drošs - tā kā rāmītis nav stabils, bet bērniem patīk aktīvi rotaļāties un skraidīt pa istabu, šis variants nav piemērots.

Gadījumā, ja istabā ir kāds tam piemērots gaismas ķermenis, var ierāmēto plakātu iekārt trosītēs, tomēr arī tad būtu nepieciešams kāds stiprinājums, kas paredzēts papildus drošībai un plakāta nostiprināšanai konkrētā vietā.

Ja arī tevi nodarbina kāds jautājums, kas saistīts ar remontu, interjeru, dārzu vai mājas darbiem - raksti savus jautājumus uz e-pastu: maja_darzs@delfi.lv. Atbildes tiks publicētas sadaļās "Dari pats" un "Aktuāli".


Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form