Kad izdevīgāk ir ļaut darīt citiem: instrumentu noma un remonta pakalpojumi
Foto: Publicitātes attēli

Kuram gan negribas būt saimniekam ar "zelta rokām"! Paša padarītais vienmēr šķiet vērtīgāks. Taču ne vienmēr remontdarbiem atliek gana daudz laika, un ne katram mājās ir pietiekami daudz vietas, kur glabāt dažādus darbarīkus visiem dzīves gadījumiem. Ja vien remontdarbi nav jūsu ikdiena vai sirdslieta, nebūt nav jāsteidz pirkt katru skrūvgriezi, pēc kura gadījusies vajadzība. Iespējams, atbilde uz jūsu izaicinājumu ir instrumentu noma, lai instruments nebūtu jāpērk. Noderīgs risinājums ir arī remontdarbu pakalpojumi, ko paveiks profesionāli meistari, iesaka tirdzniecības tīkla "Kesko Senukai Latvia" projektu vadītājs Arvīds Dovidens.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Instrumentu noma

Skaidrs, ka tādas ķibeles kā vaļīgs durvju rokturis, nestabila veļasmašīna vai citas sīkas likstas var gadīties katrā mājsaimniecībā, taču tas nebūt nenozīmē, ka katrā mājā jāatrodas atbilstošam skrūvgriezim, līmeņrādim vai zāģim. Arī pamatīgāka remonta gadījumos, piemēram, betonējot kāpnītes, kas ved uz ārdurvīm, nebūt nav jāpērk betona maisītājs, pēc kura vēlāk nebūs ne vajadzības, ne atbilstošas vietas tā uzglabāšanai.

"Lietas, ko izmantojam vienu vai dažas reizes gadā, piemēram, urbi vai zāles pļāvēju, var aizņemties no kaimiņa, var iegādāties uz pusēm ar kaimiņu vai kopā ar draugiem, bet var arī nomāt. Jebkurš no šiem risinājumiem ir ilgtspējīgāks nekā katram sava urbja iegāde, ja skaidri zināt, ka to nelietosiet regulāri. Noma vai kopīga iegāde, dalot izdevumus ar citiem, ir gan lētāka, gan videi draudzīgāka, jo ietaupa ražošanas resursus. Turklāt nav jādomā, kur instrumentu uzglabāt: nomātus instrumentus jūs vienkārši nogādājat atpakaļ īpašniekam, bet, pērkot ar kādu kopā, tos glabā tas, kam vairāk vietas. Tiesa, nomai ir savas priekšrocības – garantija, ka varēsiet instrumentu lietot tieši tad, kad nepieciešams, negaidot, kad kaimiņš būs pabeidzis iesāktos darbus," saka Dovidens.

Kā rāda veikalu konsultantu pieredze, kopumā visbiežāk iznomātie instrumenti ir putekļu sūcēji, atskaldāmie āmuri, lielie un mazie perforatori, urbjmašīnas, flīžu griešanas iekārtas, vibroblietes, slīpmašīnas. Vasaras sezonā savukārt bieži tiek nomātas pļaujmašīnas, krūmgrieži, kultivatori un aeratori, ko cilvēki lieto vidēji vienu vai divas dienas. Pakalpojums kļūst arvien populārāks, un tam ir vairāki iemesli. Pirmkārt, mainās pircēju paradumi, domāšanas veidam kļūstot arvien zaļākam un mudinot meklēt ilgtspējīgus risinājumus. Vēl pirms dažiem gadiem ierasta prakse bija pirkt katru instrumentu, ko vien saimniecībā varētu ievajadzēties, toties šobrīd aug nomas popularitāte.

Piekabes noma un transporta pakalpojumi

Ja plānojat lielgabarīta preču vai būvmateriālu iegādi, kas neietilpst jūsu automašīnā, ērts risinājums ir piekabes noma. "Protams, piekabi var arī iegādāties: ja dažādas kravas jāpārvadā regulāri, teiksim, būvējot māju, piekabe droši vien būs vajadzīga katru dienu, tāpēc tās iegāde ir racionāla izvēle, kas drīz vien atmaksāsies. Bet, ja vienu reizi jāaizved līdz savam pagalmam noīrētais betona maisītājs un pēc nedēļas jāatved atpakaļ, noma ir daudz ekonomiskāks risinājums," stāsta Dovidens. Viņš atgādina – iegādājoties savu piekabi, jāpadomā arī par nepieciešamajiem piederumiem, piemēram, siksnām kravu stiprināšanai un pārsegiem aizsardzībai no lietus un vēja. Nomājot piekabi, par šīm detaļām pašam nav jārūpējas.

Vēl viena iespēja ir iegādāto preču piegādi uzticēt pārdevējam – šādu pakalpojumu piedāvā praktiski visi būvmateriālu, sadzīves elektronikas un mājas un dārza preču veikali. Maksa par pakalpojumu ir atkarīga no tā, cik tālu no veikala atrodas piegādes adrese un cik liela automašīna nepieciešama, tomēr lielākoties jārēķinās ar minimālo maksu par pakalpojumu. Transportēšanas pakalpojumos parasti ietilpst arī preču izkraušana un uznešana, kuru cena ir atkarīga no preces svara un stāva, līdz kuram prece jānogādā.

Remontdarbu pakalpojumi

Iegādāties laminātu, flīzes, duškabīni, kamīnu, lustru vai bruģi ir viens, pavisam kas cits – jaunieguvumu kvalitatīvi uzstādīt. "Remonta un iekārtu uzstādīšanas darbi var nebūt pa spēkam katram. Protams, var soli pa solim darīt darbus pašu rokām, sekojot dažādām video pamācībām, kas plašā klāstā pieejamas internetā. Tomēr jāpatur prātā vecais teiciens, ka skola maksā naudu. Visticamāk, lētāk būs vērsties pie konsultantiem veikalā un noskaidrot, kādas ir iespējas iegādāties kvalitatīvus remontdarbu pakalpojumus, jauno preču uzstādīšanu un veco lietu demontāžu. Apdares un celtniecības darbi, santehnika, apkure, elektromontāža, labiekārtošana vai vispārsaimnieciskie darbi – pievienot lustru, nomainīt slēdzi vai durvju slēdzeni, pielikt virtuves skapīšus un tā tālāk – visus šos darbus var uzticēt profesionāļiem, lai pašam instrumentus nevajadzētu ne pirkt, ne nomāt," stāsta Dovidens.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Kesko Senukai Darba instrumenti Aizkari Remonts
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form