Lapsenes, odi un mušas: kā tikt galā ar lidoņiem mājās
Foto: Shutterstock

Vasaras laikā logi tiek turēti vaļā pēc iespējas vairāk, jo tomēr ir patīkami, ja mājoklī ieplūst vasarīgais ziedu aromāts un arī svaigais gaiss. Taču nereti pa logu vai durvīm mājokļos iekļūst dažādi lidoņi, kas mājas dzīvi padara neciešamu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Tava Māja" šoreiz no padomu lādes ir sarūpējusi vērtīgus rakstus, kas mājās palīdzēs tikt galā ar dažādiem lidoņiem, piemēram, negantajām lapsenēm, augļu mušiņām jeb drozofilām, mušām, odiem un arī bitēm.

Rakstā zemāk varēsi izlasīt, kādas ir populārākās tautas metodes, kā arī varēsi izzināt dabiskos līdzekļus, kurus varēsi izmantot, lai uzvarētu cīņu pret lidoņiem. Vai zināji, ka viena no iecienītākajām tautas metodēm cīņā pret lapsenēm ir tieši rūgstošas, saldas sulas vai ievārījuma izmantošana? To atliks vien sapildīt pudelē, bet pēc tam nolikt zem augļu koka, kur tās ātri vien iekritīs lamatās, jo vēlēsies tikt pie šķidruma. Savukārt drozofilu jeb augļu mušiņu apkarošanā ņem talkā piparmētras. Tautas metodēs teikts, ka piparmētru ēteriskā eļļa mušiņām nepatīk, tāpēc pāris pilienus šīs eļļas var pievienot grīdas mazgāšanas reizē. Ja gadījumā tautas metodes nenostrādā, tad, protams, vari talkā ņemt "smago artilēriju", dodoties uz veikalu pēc speciāliem lidoņu apkarošanas līdzekļiem.

Tikai atceries, ka lidoņu apkarošanā jābūt piesardzīgiem! Lapsenes, bites vai irši noteikti nebūs priecīgi par "kara pieteikšanu", tāpēc vēlēsies iedzelt!

Ja arī tev ir lielisks un efektīvs paņēmiens, kuru izmanto, lai cīnītos ar lidoņiem – pastāsti par to "Tavai Mājai" e-pastā: vita.daukste@delfi.lv vai arī komentāros!

Tags

Dienas padoms Kaitēkļi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form