Padomi apdomīgai mājas preču iegādei
Foto: Shutterstock

Gudri un pareizi izvēlētas mājas ierīces ne tikai palīdzēs ietaupīt naudas līdzekļus, bet būs katra paša ilgtermiņa individuālais ieguldījums dabas resursu taupīšanā un apkārtējās vides aizsardzībā. Pareizi izvēlētas mājsaimniecības elektroierīces var sniegt arī būtisku elektroenerģijas un ūdens patēriņa samazinājumu, bet svarīgi ir atrast sev piemērotāko ierīci. ''Electrolux'' apkopojis četrus būtiskākos aspektus, kas jāņem vērā, izvēloties sev jaunas mājas elektriskās ierīces.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izmērs. Ierīces izmērs ir jāpielāgo lietošanas ieradumiem un nepieciešamībai, jo nepareizi izvēlēta ierīce būs lieks elektroenerģijas patēriņš. Jo īpaši tas attiecas uz veļasmašīnām un ledusskapjiem. Piemēram, personai, kas dzīvo viena, nav nepieciešams tikpat liels ledusskapis vai apjomīga veļasmašīna, kā būtu nepieciešams ģimenei ar bērniem, jo lielākoties ierīču kapacitāte netiks izmantota, bet elektroenerģijas un dabas resursi tiks tērēti nevajadzīgi lielā apmērā.

Dabas resursu patēriņš. Gan energoefektivitāte, gan ūdens vai gāzes patēriņš ir ierīču ražotāja noteikts dabas resursu patēriņš to darbības laikā un gaidstāves režīmā. Laikā, kad ļoti aktuāls ir vides aizsardzības jautājumus, ir būtiski pievērst uzmanību, lai mājas ierīces tos tērētu pēc iespējas mazāk. Papildus tam, ka šādas ierīces būs ieguldījums apkārtējās vides aizsardzībā, tās palīdzēs taupīt arī naudas līdzekļus, samazinot ikmēneša komunālo maksājumu rēķinus.

Veiktspēja. Veiktspējas kvalitāte ir jāpielāgo katra paša individuālajām vajadzībām, bet īpaši būtiski ir to izvērtēt, izvēloties telpas uzkopšanas ierīces, piemēram, putekļusūcējus. Veiktspēja noteiks to, cik kvalitatīvi spēsiet uzkopt savu mājokli. Protams, būtiski ir arī izvērtēt kādi segumi un materiāli jums būs jākopj un cik būtiska ir augsta veiktspēja, piemēram dzīvnieku spalvu sūkšanā.

Energomarķējums. Šobrīd visām jaunām ierīcēm ir jābūt detalizētam energomarķējumam, kas atspoguļo ierīču energoefektivitāti un veiktspēju, kā arī citus konkrētai ierīcei būtiskus aspektus, kas ir lielisks palīgs, lai atrastu sev piemērotāko mājas ierīci. Izvēloties sev piemērotāko elektropreci pēc tās energomarķējuma, noteikti ir ieguldījums mūsu visu veselīgai nākotnei.

Cena. Daudziem, izvēloties sev jaunas mājsaimniecības preces, galvenais kritērijs ir cena, bet ne vienmēr tiek pievērsta ietiekama uzmanība elektroierīces funkcijām. Energoefektīvās ierīces bieži vien maksā dārgāk, bet tās atmaksājas ilgtermiņā, samazinot ikmēneša veicamo maksājumu rēķinus, jo patērē mazāk dabas resursu.

Vecās ierīces. Tāpat būtiski ir izvērtēt jau esošo mājas ierīču sniegumu un energoefektivitāti, kā arī to atcerēties, izvēloties jaunas mājas elektropreces. Visbiežāk cilvēki lieto esošās elektroierīces, kamēr tās darbojas jeb nenovēršami nesaplīst. Šīs ierīces visticamāk ir iegādātas jau sen un to sniegums nevar tikt salīdzināts ar jaunākas paaudzes tādām pat ierīcēm. Šādas ierīces mēdz dēvēt par ''elektroenerģijas vampīriem''. Jaunākās paaudzes ierīces noteikti būs daudz energoefektīvākās par vecākas paaudzes ierīcēm, tāpēc ir vērts izvērtēt jau esoši ierīču krājumus.

Tags

Virtuves tehnika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form