Piecas kļūdas, ko pieļaujam, mazgājot veļu ar rokām
Foto: Shutterstock

Ir drēbes, kuras gribot negribot ir jāmazgā ar rokām, bet vai mēs šo procesu darām pareizi un ar roku mazgāšanu apģērbs vienmēr tiek pienācīgi kopts? Portāls goodhousekeeping.com apkopojis biežāk pieļautās kļūdas apģērba mazgāšanā ar rokām, lai tās neatkārtotos un apģērbs kalpotu pēc iespējas ilgāk.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Apģērba likšana izlietnē vai bļodā

Tāpat kā mēs paši nekad neejam vannā, kurā vēl nav satecējis ūdens, arī apģērbu nevajadzētu likt mazgāšanai paredzētajā vietā pirms ūdens iepildīšanas. Tas pats attiecas uz tīrīšanas līdzekļa izmantošanu. Noteikti neuzber vai neuzlej to uz apģērba vēl pirms tas iemērcēts ūdenī, jo tad apģērbu būs grūtāk izmazgāt. Vislabāk līdzekli iejaukt ūdenī vēl pirms apģērba mērcēšanas. Tad, kad ūdens ir samaisīts, iegremdē apģērbu un vairākas reizes piespied to, lai tas pilnībā samirktu.

Apģērba berzēšana

Viena no tipiskākajām kļūdām apģērba mazgāšanā ir stingrā berzēšana. Tā noteikti nav ieteicama nevienam audumam, jo tas var bojāt auduma šķiedru. Netīrākus traipus tīri ar pirkstu galiem, viegli paspaidot traipa vietas ar tīrīšanas līdzekli. Berzēšana neveicina traipa iztīrīšanu, tāpēc ļauj audumam ilgāk pamērcēties ar līdzekli, tad arī to būs vieglāk izmazgāt. Lielākoties traipus var iztīrīt ar 15 minūšu mērcēšanu, bet grūtāk iztīrāmus traipus būs jāmērcē ilgāk.

Skalošana zem tekoša ūdens

Apģērbu skalot nav ieteicams zem tekoša ūdens, jo tas izstiepj audumu, īpaši ja audums ir jākopj īpaši saudzīgi. Ja ir iespēja, skalo drēbes zem jaucējkrāna, kur ūdens strūkla ir kliedēta un smalkāka, bet, ja laiks ir vairāk, tad apģērbu var iemērcēt tīrā ūdenī un ļaut tam pašam izskaloties. Ūdeni nomaini vairākas reizes, ar katru reizi nedaudz vēsāku.

Ūdens notecināšana

Visātrāk un visērtāk apģērbam ūdeni var notecināt ar griešanas palīdzību, bet tas noteikti nav pareizākais risinājums. Visbiežāk ar rokām mazgājamie apģērbi ir saudzīgi jāmazgā, tāpēc arī griešana un stingra spiešana nav ieteicama. Tā vietā apģērbu pēc skalošanas saloki un viegli piespied ar abām rokām, notecinot lielāko daļu ūdens. Noteikti negriez audumu ar katru roku savā virzienā, kā to ierasts darīt. Kad vairākums ūdens notecināts, ietin apģērbu sausā dvielī un sarullē to. Šādā veidā apģērbs lieko šķidrumu notecinās dvielī.

Apģērba žāvēšana

Apģērbu, kas jākopj saudzīgi, pavisam noteikti arī jāmazgā saudzīgi, tāpēc noteikti nežāvē to iekarinātu ar knaģiem. Tas attiecas gan uz īpaši delikātiem audumiem, gan vilnu, jo tas izstaipīsies. Šādu apģērbu ieteicams žāvēt, izklātu uz kādas virsmas. Lai virsma nekļūtu slapja, izklāj dvieli.

Tags

Apģērba kopšana Veļas mazgāšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form