Radošās pārvērtības: pamācība, kā pašu spēkiem atjaunot krēslu
Foto: Shutterstock

Arvien biežāk cilvēki izvēlas atjaunot jau esošās mēbeles, nevis par visām varītēm iegādāties jaunas un vecās izmest. Dažkārt patiesi no šķietami novecojušām mēbelēm var radīt pērles, kas interjeram piešķir īpašu noskaņu. Iedvesmojies no video pamācības un pārveido arī pašu mājās noglabāto krēslu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tas nudien būtu skarbi darīts, antīko krēslu, kas, iespējams, ir ģimenes mantots, vienkārši izmest, tāpēc ir vērts nedaudz piepūlēties, lai antīkā vērtība tomēr stāvētu goda vietā.

Nepieciešamie rīki:

  • Skavotājs;
  • Šķēres vai papīra nazis;
  • Audums;
  • Porolons;
  • Karstā līmes pistole.


Pirmais darbs krēsla atjaunošanā ir vecā auduma noņemšana. Ja audums ir pieskavots, tad noderēs kāds smalkāks rīks, ar ko atlocīt skavas. Pēc skavu noņemšanas varēs atbrīvoties no novalkātā auduma. Izdari to visās krēsla sastāvdaļās, kur vien ir audums. Centies noplēst pilnīgi visu audumu, arī skaras, lai tas nekur nerēgotos gar malām.

Visticamāk, krēslam vajadzēs ielikt jaunu pildījumu, tāpēc nodrošinies ar piemērotu porolonu, kas pielāgots ar attiecīgo izmēru. Porolonu pieskavo ar skavotāju, lai tas neizkustētos no vietas. Pēc skavošanas var ar šķērēm nogriezt liekās porolona malas, lai tās netraucētu pieskavot audumu.

Nākamais solis ir auduma izgriešana. Ar šķērēm vajadzētu izgriezt katra detaļai tik daudz auduma, lai pāri malām būtu vismaz centimetrs, ko atlocīt, tādā veidā noslēpjot irstošos diegus.

Tad ar skavotāju pieskavo uzlikto audumu, kura malas ielocītas uz iekšu. Skavo tā, lai būtu aptuveni centimetru liela spraugas. Skavošanas procesā uzmani, lai audums neiekrokotos un tas joprojām būtu taisns un pareizi noklāts. Vietās, kur krēslam ir kājas, rūpīgāk jāpievēršas auduma pieskavošanai, un šeit noderēs kāds rīks, ar ko nospriegot audumu stūros.

Pēc skavošanas no tā paša vai cita auduma izveido strēmeli, ko pielīmēt uz skavām un noslēpt nesmukās malas. Šim nolūkam var izmantot lentes, biezāku striķi vai vienkāršu posmu no tā paša auduma. Šajā brīdī dekoratīvā apmale jālīmē ar karsto līmes pistoli.

TavaMāja.lv iesaka:

  • Ja nepieciešams, pirms auduma nomaiņas pārkrāso krēsla kājas un citas detaļas, tāpat pārdomā, vai kaut ko nav nepieciešams nomainīt.
  • Ja grīda skrāpējas, tad pielīmē speciālos mīkstos filca spilventiņus, kas neļaus sabojāt grīdas segumu.
  • Izvēlies audumu, uz kura nav pamanāms katrs mazākais pleķis. Mīksto mēbeļu atjaunošanai derīgi būs raibi un rakstaini audumi, kur kāds traips var palikt nepamanīts.

Tags

Krēsls Mēbeles Restaurācija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form