Sasmakusi izlietne virtuvē - kā to novērst?
Foto: Shutterstock

It īpaši virtuves izlietnē, kur tiek mazgāti trauki, skaloti produkti, izlieti šķidrumi no ēst gatavošanas procesa utt., neizbēgami agri vai vēlu radīsies nepatīkama smaka, kas nāks tieši no sifona daļas, jo tur sakrājušās nogulsnes, ēdiena paliekas un netīrumi, kas ar ūdeni vien tik viegli nav nomazgājami. Ja vēlies iztikt bez spēcīgiem ķīmiskiem līdzekļiem, tad aizņemies šos portāla Apartmenttherapy.com sniegtos padomus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ikdienā karstas ūdens strūklas palaišana var palīdzēt attīrīt sifonu, tomēr ilgtermiņā ar to vien nepietiks. Protams, šim nolūkam var izmantot ķīmiskos līdzekļus, kas neļaus izlietnei aizdambēties, taču arī līdzekļi, kas atrodami virtuves plauktiņā, var labi tikt galā ar šo pienākumu.

Visupirms svarīgi izlietni, jaucējkrānu kārtīgi nomazgāt ar tīrīšanas līdzekli vai trauku mazgājamo līdzekli, lai attīrītu virsmu no taukainām nogulsnēm, ēdiena paliekām un netīrumiem. Ja vēlies aizvietot šos līdzekļus, noderīga būs soda, kas, izbārstīta pa virsmu, efektīvi veiks to pašu pienākumu. Sodu var sajaukt ar nelielu daudzumu ūdens un tad to izmantot kā pastu netīrāku vietu mazgāšanai.

Lai iztīrītu izlietnes sifona daļu, no kurienes dažkārt nāk nepatīkamā smaka, pēc tam, kad izlietne izmazgāta un izskalota ar siltu ūdeni, ieber tajā aptuveni pus tasi sodu, pa virsu uzlejot tasi baltā galda etiķa. Vielām sajaucoties, radīsies putas, kas efektīvi atmiekšķēs netīrumus. Atstāj līdzekļus iedarboties uz vismaz 10 minūtēm, bet pēc tam noskalo ar karstu ūdeni.

Nākamais solis - ieber sifona daļā ledus gabalus, pārber ar tasi rupjo sāli un tad palaid nelielu strūklu tekošu aukstu ūdeni, lai ledus pamazām kūst. Šis ledus un sāls apvienojums palīdzēs attīrīt sifonu no netīrumiem.

Noslēgumā, lai likvidētu smakas un neļautu tik drīzi rasties jaunām, ielej sifona daļā svaiga citrona sulu. Ja ir iespējams, tad atstāj citronu šķēles izlietnes sifonā tā, lai tās pēc tam varētu izņemt un izmest. Paturot šķēlītes kādu laiku šeit, citrons uzsūks visas nepatīkamās smakas. Lai paātrinātu procesu, var citronu šķēles apliet ar ūdeni.

Ik pa laikam ieteicams sifona daļu arī kārtīgi izberzēt ar birsti, lai notīrītu visus netīrumus, un šim nolūkam var izmantot pudeļu tīrāmo birsti vai arī nevajadzīgu zobu birsti, ar kuru varēs iztīrīt šaurākās spraugas.

Noderīgi!

Ja šādi regulāri attīrīsi virtuves izlietni, tad būs mazāka iespējamība tam, ka tā kādu dienu aizdambēsies.

Šajā tīrīšanas procesā ļoti ieteicams rokās uzvilkt gumijas cimdus, tāpat virsmas tīrīšanai izmanto kādu ne pārāk abrazīvu švammi vai birsti.

Vienmēr pēc izlietnes mazgāšanas izslauki to ar sausu drānu vai papīra salvetēm.

Tags

Izlietne Mājas tīrīšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form