Septiņi ģeniāli piemēri, kā telpās radoši izmantot spoguļus
Foto: Shutterstock

Spogulis šķiet pavisam vienkāršs un ikdienišķs priekšmets, taču, pārdomāti izmantots, tas var radīt brīnumu lietas. Ar veidiem, kādos iespējams mājvietu padarīt plašāku, interesantāku un dzīvīgāku, iepazīstina portāls "Houzz".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Neredzamais spogulisUzmetot bildei pavisam paviršu skatu, iespējams, spoguli nemaz nepamani. Patiesībā spogulis aizņem pilnībā visu sienu aiz dīvāna, radot iespaidu, ka aiz tās telpa vēl turpinās. Šis ir stilīgs un gaumīgs variants, kas apmānīs aci un radīs plašuma sajūtu.

Dārza skats virtuvēJa virtuvē ir šāds izkārtojums, dilemma parasti ir par to, kura daļa – izlietne un darba virsma vai lete un plīts iegūs skatu ārā pa logu. Šajā risinājumā, kad ar stikloto priekšmetu aizklāta siena aiz izlietnes, tajā spoguļojas pa logu redzamas dārzs. Tas ir veids, kā radīt ilūziju, ka telpā atrodas vēl viens logs.

Spogulis kā durvisSavukārt šajā gadījumā spogulis izmantots patiesi radoši, rodot iespaidu, ka tās patiesībā ir durvis. Par šī pieņēmuma patiesumu liek domāt arī spoguļa rāmis, kas sava greznā izskata dēļ pilnīgi mierīgi varētu būt arī durvju aile. Plašuma un gaišuma sajūta garantēta!

Priekšnama paplašināšanaiŠī priekšnama spogulis perfekti iederas telpā – tas ir parasts, taisnstūrveida priekšmets bez nekādām ekstrām vai skaista rāmja, taču ir izcili piemērots šādam mājoklim. Ļoti iespējams, var nākties saskarties ar situāciju, ka ciemiņi, kas pirmo reizi ieradušies ciemos, gribēs iziet spogulim cauri, taču tas ne tikai šķietami pagarina koridori, bet arī ļauj sevi aplūkot visā augumā pirms došanās tālāk.

Spogulis tapetes vietāJa mājoklī ir kāds lielizmēra veidojums, no kura vēlies novērst uzmanību, apsverams variants ir tā aizklāšana ar spoguli. Gluži kā iepriekšējos, arī šajā piemērā telpa iegūst plašuma sajūtu, kā arī spogulis to padara gaišāku. Taču, pats galvenais, ka nezinātājs nemaz nenojautīs par neglaimojošā veidojuma esamību.

Simetrija skapīPar plašu garderobi sapņo daudzi. Lai gan šīs mājas apģērbu glabātuve savos izmēros pārspēj daudzu mājvietās esošās, tajā izmantotais simetriskais spoguļa variants to vēl vairāk vizuāli pagarina. Ņemot vērā, ka spogulis ir līdz pat griestiem, tie šķietami paceļas vēl par pāris centimetriem.

Mēbeļu papildinājumsŠajā telpā uzmanība pievēršama garenajiem spoguļiem, kas aizslēpušies aiz atvērtā principa plauktiem. Tie rada viesistabas dziļuma sajūtu, kur tās patiesībā nemaz nav. Garie spoguļi arī īpaši uzsver vienu no šīs mājvietas ekstrām – augstos griestus.

Tags

Interjera idejas Spogulis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form