Šķipsna sodas un lieta darīta – piedeguša katla tīrīšana
Foto: Shutterstock

Kuram gan nav gadījies ikdienas skrējienā, visu darot vienlaikus, aizmirst par uzlikto katliņu uz plīts? Šķiet, katra mājās tāpēc ir pa kādam katliņam, kura pamatne ir ar nelielu deguma kārtu, taču ar to nebūt nav jāsamierinās. ''Tava Māja'' padomu lādītē ir pavisam vienkāršs veids, kā atgūt tā sākotnējo izskatu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Aizmirsti par ilgu katla mērcēšanu, mazgāšanu trauku mašīnā vai cītīgu berzēšanu. To visu var aizstāt ar pavisam vienkāršākām darbībām. Ieber kaltiņā sodu, lai tā noklāj piedegušās vietas, tad ielej ūdeni tik daudz, lai būtu pilnībā noklātas piedegušo traipu vietas. Liec uz plīts un karsē tik ilgi, līdz piedegušais slānis nomazgājies.

Pateicoties sodai, jau pēc dažām minūtēm piedegušais slānis katla iekšpusē pamazām sāks atmiekšķēties un melnumi uzpeldēs ūdens virspusē. Lai šo procesu paātrinātu, var ar koka karoti vai silikona lāpstiņu pakasīt piedegušo slāni, lai netīrumi ātrāk atmazgātos.

Pēc tam, kad viss melnums veiksmīgi nonācis, izskalo vairākas reizes katlu ar tīru ūdeni. ''Tava Māja'' šo paņēmienu pārbaudījusi vairākkārt, tāpēc jāsaka, ka līdz šim nav atklāts labāks veids, kā atjaunot glītā katliņa izskatu. Ja gadījumā piedegusī kārta ir īpaši bieza, var pievienot ūdenim vēl šļuku etiķa, lai veiksmīgāk atmiekšķētu slāni.

Tags

Trauku mazgāšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form