Vai uz balkona var likt baseinu
Foto: Shutterstock

Karstajā laikā tiek meklēti dažādi risinājumi, kā atvēsināties – vieni pērk ventilatorus, citi lien aukstā dušā, bet ir arī cilvēki, kas uz balkona novieto baseinus. Vai ar ūdeni piepildītus baseinus drīkst turēt uz balkona, par to raksta turpinājumā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Nekustamā īpašuma īpašnieks ir atbildīgs par to, ka izmanto objektu atbilstoši tam paredzētajam mērķim un veidam, proti, diez vai balkons ir projektēts atbilstoši tam, lai var izturēt baseina slodzi," norāda Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāve Inese Pabērza.

Vaicāta par to, vai baseini uz balkoniem ir jāsaskaņo būvvaldē, viņa atzīmē, ka piepūšamie baseini vai citi tamlīdzīgi risinājumi būvvaldē nav jāsaskaņo. "Tā nav būvniecība," atzīmē Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāve.

Savukārt SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" pārstāve Una Grenevica atgādina: "Ja jūsu dzīvokļa īpašumam ir balkons, pārliecināties, ka tajā valda kārtība un tas netiek pārslogots! Balkona vai lodžijas izmantojums ir saistīts ar tā tehnisko stāvokli. Galvenā balkonu un lodžiju funkcija – iespēja ieelpot svaigu gaisu, neizejot no mājas."

Viņa uzskaitījusi arī ieteikumus, ko der atcerēties, ja mājoklim ir balkons vai lodžija:

  • balkonu un lodžiju nedrīkst izmantot smagu priekšmetu novietošanai, jo tiek noslogotas dzīvojamās mājas konstrukcijas. Bieži vien tie ir pārslogoti ar lielgabarīta mantām, kuras izmantojam reti – velosipēdi, ragavas, mēbeles u.c.;
  • aizliegts aizkraut vai citādi ierobežot izmantošanu un piekļūšanu lūkām un ārējām kāpnēm lodžijās un balkonos, jāuztur tās lietošanas kārtībā (MK noteikumu Nr.238 "Ugunsdrošības noteikumi" 13.punkts);
  • jānodrošina sausa balkona vai lodžijas grīdas virsma (linolejs vai tepiķis, mitrumam uzkrājoties, veicina metāla konstrukciju bojāšanos, kā arī mitruma uzkrāšanās rezultātā var tikt nopludināti zemāk esošie dzīvokļi);
  • aizliegts uz balkoniem glabāt gāzes balonus, viegli uzliesmojošas vielas un šķidrumus (MK noteikumu Nr.238 "Ugunsdrošības noteikumi" 26.4.punkts).

Ja arī tev ir kāds jautājums par mājokļa apsaimniekošanu vai ko citu, raksti to komentāru sadaļā vai arī e-pastā: maja@delfi.lv

Tags

Balkons
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form