Vērā ņemami padomi, kā nodrošināt mājokļa drošību atvaļinājuma laikā
Foto: Shutterstock

Jūlijs ir viens no aktuālākajiem atvaļinājuma mēnešiem, kad cilvēki steidz prom no mājām baudīt atpūtu gan Latvijā, gan arī ārpus tās robežām. Ieteikumus, kā pasargāt savu mājokli, ja plāno ilgāku laiku pabūt citur, sniedz DNB bankas dzīves stila bloga eksperti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lūdz kādam pieskatīt mājokli

Labu attiecību uzturēšana ar kaimiņiem noteikti atmaksājas brīdī, kad dodies ceļojumā. Palūdz kaimiņam pieskatīt Tavu mājokli un reizi pa reizei iztukšot pastkastīti (neizņemts pasts ir viens no uzkrītošākajiem signāliem, ka tevis nav mājās!).

Ja prombūtnes laikā esi sarunājis vairākus mājokļa pieskatītājus, dari viņiem to zināmu! Diez vai viņi priecāsies, ja cits citu noturēs par garnadzi.

Atslēdz elektroierīces

Lai pasargātu mājokli no ugunsnelaimes, iespēju robežās atslēdz visas elektroierīces, tostarp arī interneta rūteri.

Parūpējies par zāliena pļaušanu

Ja vien ikdienā nedod priekšroku dzīvei džungļu ielokā, tad nenopļauta zāle var pievērst nevēlamu uzmanību. Pirms došanās ceļā parūpējies par zāliena pļaušanu un, ja plāno būt atvaļinājumā ilgāk par vienu nedēļu, palūdz šo darbiņu izdarīt kādam draugam vai noalgo palīgu.

Izmanto āra apgaismojumu ar sensoru

Gan ikdienā, gan arī, atstājot māju uz ilgāku laiku, noderēs āra apgaismojums ar sensoru. Pēkšņa gaisma izbiedēs pagalmā klīstošo garnadzi, kā arī pievērsīs apkārtējo uzmanību.

Nestāsti par atvaļinājuma plāniem sociālajos medijos

Lai arī cik ļoti gribētos palielīties par grandiozajiem atvaļinājuma plāniem internetā, šādu informāciju labāk paturēt pie sevis. Arī ceļojuma laikā izvairies publiskot fotogrāfijas, kurās redzams, ka neesi mājās. Mūsdienu garnadži ir pietiekami advancēti, un, ja vien būs vēlme, viņi atradīs tavu Instagram profilu. Šādās reizēs noder privātuma uzstādījumi (ja vien savas dzīves lieliskos mirkļus tik tiešām ļauj redzēt tikai draugiem un paziņām).

Atstāj aizkarus pusvirus

Dodoties prom, šķiet loģiski aizvērt visus aizkarus un žalūzijas, lai paslēptu savu iedzīvi no svešām acīm, taču šādi tiek liegta iespēja ieskatīties mājoklī arī taviem kaimiņiem, policijai un garāmgājējiem, kas citādi varētu pamanīt mājā klīstošu, nelūgtu viesi. Labāk atstāj aizkarus pusvirus, taču pārliecinies, ka pa logu nevar saskatīt vērtslietas, dārgu elektrotehniku un iespēju iekļūt mājā.

Tags

Dzīvoklis Mājas drošība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form