Vēl iespējams pieteikties mācībām ar vidusskolas izglītību valsts budžeta finansējumā
Foto: Publicitātes foto

Vēl var pagūt pieteikties mācībām!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma


Valsts finansētas mācību programmas

Bulduru Dārzkopības vidusskolā (BDV) vēl ir dažas brīvas budžeta vietas ar vidusskolas izglītību divu profesiju apguvei – Ainavu būvtehniķis un Dārzkopības tehniķis. Mācību ilgums šajās programmās ir 1,5 gadi un mācību laikā izglītojamie saņem stipendiju līdz 150 eiro mēnesī.

Bulduru Dārzkopības vidusskola ir Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) kapitālsabiedrība, kas skolas audzēkņiem sniedz priekšrocības tālākām studijām izvēlētajā profesijā. Skolas mācību programmas ir saskaņotas un veidotas pēctecīgi, tāpēc izvēloties mācības Bulduros, izglītojamas izvēlas mērķtiecīgu izglītību.

LABĀKAJIEM – BUDŽETA VIETAS Latvijas Lauksaimniecības universitātē un īpaša skolas biedrības stipendija

Labākajiem absolventiem, kuriem mācību vidējā atzīme mācību priekšmetos ir 7 un augstāk, ir garanētas valsts budžeta finansētas studiju vietas Latvijas Lauksaimniecības universitātē dažādās mācību programmās.
Šogad šādu iespēju saņēma 5 skolas absolventi.

Īpašas stipendijas papildus garantētajai stipendijai

Katru gadu Bulduru skolas attīstības biedrība kopā ar skolas atbalstītājiem pasniedz stipendijas pašiem labākajiem Bulduru Dārzkopības vidusskolas audzēkņiem.

Stipendijas 1000 eiro apmērā katrs 2021. gadā saņēma seši mūsu skolas izglītojamie, kuri Bulduros apgūst dārzkopības tehniķa profesijas un ainavu būvtehniķa profesijas. Intervijas ar šī gada stipendiātiem apskatāmas šeit.

Mācību programmas


1) Ainavu būvtehniķis – speciālists, kas publiskās un privātās teritorijās organizē, īsteno un pārrauga teritorijas labiekārtojuma un apstādījumu izbūves un uzturēšanas darbus.

Bulduru Dārzkopības vidusskola ir vienīgā skola Latvijā, kur jau vairāk nekā gadsimtu apgūst ainavu būvtehniķa profesiju.


Ko jaunie speciālisti iemācās šajā profesijā?

Darbu organizēšanu objektā
Objekta teritorijas labiekārtošanu un uzturēšanu

Apstādījumu būvēšanu

Apstādījumu ierīkošanai un kopšanai piemērotu darba rīku, inventāra, mehānismu un tehnikas izmantošanu un uzturēšanu

Pamatiemaņas arborismā (kokkopībā)

Darba tiesību, darba aizsardzības un vides aizsardzības prasību ievērošanu.

Mācību laiks – 1,5 gadi.

Izglītības iespējas – no vidusskolas līdz doktoram.

BDV Ainavu būvtehniķiem ir iespēja tālāk studēt LLU Vides un būvzinātņu fakultātē Ainavu arhitektūras un plānošanas programmā bakalaura, maģistra un doktora līmenī.

Iegūt plašāku informāciju un pieteikties mācībām iespējams šeit.

Īss video par mācību procesu no izglītojamo redzesloka – šeit.

2) Dārzkopības tehniķis – speciālists, kurš plāno, organizē un veic kultūraugu pavairošanu, audzēšanu, ražas novākšanu un uzglabāšanu. Viņš nosaka izpildāmo darbu apjomu, sagatavo darbu plānu un nosaka darba uzdevumus, kā arī prot veikt darbus pats un vadīt darba procesu.

Dārzkopības tehniķi Bulduros lielu daļu no sava mācību laika pavada modernajās siltumnīcās, skolas mācību vajadzībām pielāgotajā teritorijā -izmēģinājumu lauciņos, arī teoriju audzēkņi apgūst praktiski darbojoties.

Dārzkopības tehniķi mācās arī skolas Augu Biotehnoloģiju laboratorijā, kur apgūst mūsdienu pasaulē aktuālas un pieprasītas prasmes – augu audu kultūru mikropavairošanu.


Ko jaunie speciālisti iemācās šajā profesijā?

Darbu organizēšana

Resursu apzināšana

Stādu audzēšana

Puķu augu audzēšana segtajās un lauku platībās

Dārzeņu audzēšana segtajās un lauku platībās

Augļaugu un ogulāju audzēšana

Darba aizsardzības un vides aizsardzības pasākumu organizēšana

Mācību laiks – 1,5 gadi.

Ja esi mērķtiecīgs, tad Bulduros ir iespējams apgūt visu nepieciešamo, lai kļūtu par pieprasītu profesionāli uzreiz pēc skolas beigšanas vai arī par gaidītu studentu Lauksaimniecības programmās augstskolās.

Izglītības iespējas – no vidusskolas līdz doktoram.

BDV Dārzkopības tehniķiem ir iespēja tālāk studēt LLU Lauksaimniecības fakultātē bakalaura, maģistra un doktora līmenī.

Iegūt plašāku informāciju un pieteikties mācībām iespējams šeit.

Par Bulduru Dārzkopības vidusskolu

Bulduru Dārzkopības vidusskola atrodas senās Bilderliņu kroņa muižas teritorijā Lielupes krastā, Jūrmalā, netālu no jūras. Kopš 1910. gada šajā vietā izglītojas topošie dārzkopības un kokkopības nozares speciālisti. Mūsdienās līdzvērtīgi notiek arī jauno speciālistu sagatavošana ainavu dārzniecības un būvniecības, floristikas, tūrisma, viesmīlības un ēdināšanas nozarēs! Te ir mazā ideālā Latvija, kur top īsteni latviskais – darbīgais, estētiskais un izturīgais gēns. Taču Bulduru Dārzkopības vidusskola nav tikai izglītības iestāde, bet vienlaikus tā ir arī uzņēmums, kur tiek īstenotas dažādas inovatīvas uzņēmējdarbības idejas. Jauniešiem ir iespēja būt līdzās jaunāko tehnoloģiju ieviešanai, gūt unikālu pieredzi un kļūt par pieprasītiem speciālistiem vai drosmīgiem jauniem uzņēmējiem.

Skolā ir apgūstamas kopā 8 mācību programmas pēc pamatskolas, vidusskolas beigšanas, kā arī mācības neklātienē un mūžizglītības programmas. Visas mācību programmas šeit.

Plašāk par skolu šeit.

Skolā ir dienesta viesnīcas, sporta zāles, ēdnīca, mācību teritorija – lauki un siltumnīcas, mācību tehnika, skolas biotehnoloģiju laboratorijas un citas priekšrocības. Skola aktīvi ņem dalību "Erasmus+" starptautiskajos projektos.

Zinātne un attīstība

Skolā ir jaunizveidota augu biotehnoloģiju laboratorija, kurā mācās arī topošie Dārzkopības tehniķi, kā arī skolas lepnums ir vienīgais Latvijā un retais Eiropā viedais dārzs jeb i-Dārzs, ko paši buldurieši sauc par savu mazo Rundāli.

Skolas mājaslapa: www.bulduri.lv

Bulduru Dārzkopības vidusskola
Viestura iela 6, Jūrmala, Latvija, LV 2010
Tālrunis: (+371) 67 753 135; 28341531
E-pasts: bulduri@bulduri.lv

Uzņemšanas daļa:
Tālrunis: +371 28363606
E-pasts: uznemsana@bulduri.lv
Darba dienās : 08:00 – 16:30

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form