Deviņi padomi teicamam krāsošanas rezultātam
Foto: stock.xchng

Deviņi padomi palīdzēs Tev izdarīt visu - no sākuma līdz beigām, ja vēlies nokrāsot sienas savā istabā. Ievērojot šos deviņus soļus, Tu nepieļausi kļūdas un Tavs darbs vainagosies ar teicamu rezultātu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izvēlies krāsas tipu

1. Pirms sākt, izvēlies virsmas veidu. Matēta, spīdīga vai daļēji spīdīga krāsa - visām ir savi plusi un mīnusi. Spīdīgas krāsas ir izturīgākas un vieglāk tīrāmas. Tomēr, ja Tavas sienas nav pilnīgi perfektas, spīdīgā krāsa izcels visus sienas trūkumus. Matēta krāsa apslēps vairākus trūkumus, bet to būs gandrīz neiespējami kopt. Daļēji matēta krāsa ir „zelta vidusceļš" daudzos gadījumos.

Izvēlies sev tīkamāko toni

2. Neļauj bailēm no krāsu izvēles atstāt Tavu istabu baltu. Krāsas piešķirs Tavai istabai telpiskumu un tēlu. Izvēloties pareizās krāsas, vienmuļu telpu var pārvērst par interesantu un aizkustinošu vietu. Ja esi izvēlējies nepareizo krāsu, nebēdā - Tu vari atkal kādreiz to pārkrāsot!

Pirms krāsot, pārbaudi!

3. Nelieli izmēģinājumi ļauj izvairīties no „lieliem" pārsteigumiem. Nav viegli pateikt kā katra krāsa izskatīsies uz Tavas sienas ar mazo papīra paraudziņu. Nopērkot nelielu bundžiņu krāsas, Tu varēsi to izmēģināt un noteikt, kāda tā patiesībā ir un būsi izvairījies no veltīgiem tēriņiem un pūlēm. Šādam nolūkam K-rauta veikali piedāvā iespēju sajaukt krāsu ar attiecīgo toni 0,5 l vai 1 l tilpuma bundžā.

Atlicini laiku priekšdarbiem

4. Sagatavojies veltīt laiku priekšdarbiem. Apmēram 80% no Tava laika tiks iztērēti sagatavošanās darbiem. Pretēji izplatītajam stereotipam, krāsa neapslēps Tavas sienas nepilnības. Izdari visus sagatavošanas darbus, lai padarītu sienas iespējami gludas un nodrošinātu, ka tās ir tīras. Jebkādi putekļi vai traipi, kas palikuši uz sienas, var izraisīt vēlāk krāsas lobīšanos.

Virsmas sagatavošana

5. Gruntējums. Lai jebkura krāsošana būtu kvalitatīva, gruntējums ir īpaši svarīgs. Gruntējums noklāj visu sienas virsmu un nodrošina pamatni krāsai. Gruntējums ļauj krāsai stingrāk pieķerties pie virsmas. Ja esi veicis pirms krāsošanas jebkādus špaktelēšanas darbus, gruntējums nodrošinās to, ka krāsa paliek uz virsmas, nevis iesūcas špaktelējumā un rada pleķus.

Nokrāso "grūtās" vietas sākumā

6. Nesteidzies uzreiz nokrāsot visu sienu. Pirms sienas krāsošanas ar rullīti, uzmanīgi nokrāso visas malas un stūrīšus ar otu. Lietojot rullīti pēc krāsošanas ar otu, krāsa izklāsies vienmērīgāk un apslēps otas atstātās svītras.

Noklāj grīdu un citas virsmas

7. Ar rullīti var nokrāsot ne tikai sienu. Pirms sāc krāsošanu, uzmanīgi aplīmē visas līstes un malas, lai tās nejauši netiek nokrāsotas. Rullējot krāsu, rullītis metīs daudz mazus krāsas pilienus uz apkārtējām virsmām un tos pēc tam būs neiespējami notīrīt.

Krāso ērti un ātri

8. Nepārpūlies. Lai atvieglotu krāsošanu, ieteicams rullītim neaizsniedzamās vietās lietot pagarinātu kātu, kuru var noņemt, kad krāsošana notiek tuvumā. Tas ļaus ietaupīt laiku, ko izlietosi kāpjot augšā un lejā pa trepēm, kā arī, pārvietojot trepes ik pa metru gar sienu.

Pareizi sagatavo krāsu

9. Sajaucot visu krāsu kopā, nebūs jācīnās ar traipiem. Krāsas jaucējs ir savienots ar datoru un izskatās pēc augstākās tehnoloģijas, bet arī labākie krāsu jaucēji var sajaukt nedaudz atšķirīgus toņus vienai krāsai. Tu taču negribēsi uz savas sienas divus dažādus toņus. No šīs kļūdas var viegli izvairīties, sajaucot krāsu no visām bundžām vienā spainī. Tā Tu būsi ieguvis vienu toni visai telpai.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form