Fizikas un cēloņu ignorēšana: skarbā realitāte māju siltināšanā Latvijā
Foto: Shutterstock

"Tā vietā, lai domātu par mitruma izvadīšanu no sienām, ik gadu apsaimniekotāji tērē milzīgas naudas, lai māju šuves no ārpuses izolētu ar dažādām mastikām. Tās neļauj šuvē iekļūt nokrišņu ūdenim, bet neļauj arī mitrumam izkļūt no paneļa," redzējumu par māju siltināšanu klāsta inženieris-celtnieks Aivars Veide. Turpinājumā viņa redzējums pilnā apjomā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pie durvīm ir septembris. Dienas kļūst īsākas, naktis garākas. Gaisa temperatūra dienu no dienas lēnām, bet nenovēršami krītas. Rudens. Tad būs ziema ar garām un aukstām naktīm. Un tad mēs apzināmies, cik gan tas ir labi, ka mūsu dzīvoklis ir silts, sauss un mājīgi omulīgs… Ja tikai nevajadzētu tik daudz maksāt par apkuri! Kāpēc tik dārgi jāmaksā par siltumu manā dzīvoklī? Vai var samazināt šīs izmaksas, saglabājot to pašu komforta līmeni? Kāpēc ārā, krītoties gaisa temperatūrai, rodas nepatīkama drēgnuma sajūta?

Apkure vēl nav pieslēgta, apsaimniekotājs sola to darīt tikai tad, kad vidējā diennakts temperatūra pazemināsies līdz kādam noteiktam skaitlim, bet man ir auksti jau tagad! Gala istabās stūros un kaktos aiz mēbelēm parādās pelējums. Tas jau ir sabojājis tapetes un man ir bail, ka tas pats var notikt arī ar mēbelēm. Ko darīt? Viens no risinājumiem ir nopirkt vai nu eļļas radiatoru vai kādu citu elektrisko sildītāju, pieslēgt to pie strāvas un sasildīt gaisu. Tas palīdz!

Drēgnuma sajūta pazūd un nu jau no rītiem varu bez drebēšanas piecelties no gultas. Drēbes vannas istabā arī žūst daudz ātrāk! Esmu dzirdējis, ka kaimiņš virtuvē atstāj degot gāzes plīti, tā sasildot savu dzīvokli, bet man tas nešķiet droši. Turklāt, tikko gāzes plīts riņķi ir nodzēsti, tā gandrīz tūlīt pat atgriežas šī ļoti nepatīkamā aukstuma sajūta. Galu galā par to laika posmu, kurā esmu kurinājis gāzes plīti vai arī lietojis elektrisko sildītāju, man pienāk krietni iespaidīgāki šo pakalpojumu sniedzēju rēķini, kuri jāapmaksā līdz tam un tam datumam. Ko darīt? Un tad atbrauc gudri vīri un teic: "Māja ir jāsiltina!".

Tags

Būvniecība Siltināšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form