Interjera atdzīvināšanai - foto uz sienas
Foto: stock.xchng

Viens no mājas interjera atdzīvināšanas paņēmieniem ir piekārt pie sienas fotogrāfiju, labāk - lielu. Vislabāk - pa visu sienu!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Veikalos plaši piedāvā jau gatavas, rullī satītas fototapetes: dabas skati, dzīvnieki, vēsturiskas celtnes, motortehnika un bērniem veltītas atrakcijas. Ja nevar kāroto zīmējumu sameklēt uzreiz, to iespējams pasūtīt, izvēloties katalogā. Tomēr paraugu skaits vienalga ir ierobežots, un cik tad nu steigā izskatīsies...

Idejas meklējot

Neskaitāmus sižetus piedāvā interneta foto noliktavas, kurās ir savākts milzīgs skaits digitālo fotogrāfiju un šīs mākslas paraugu. Mājās pie datora lēni un nesteidzīgi var sameklēt pievilcīgāko attēlu, samaksāt un ielādēt diskā. Izvēloties zīmējumu, fantāzijai izplešas spārni. Piemēram, nupat kāds dizaina drukas studijas "Telpa" klients pasūtījis milzīgu - divi reiz divi metri - Mēness fotoattēlu, ko pielīmēt guļamistabas griestu vidū.

Digitālās printēšanas salonā izvēlēto bildi var izdrukāt gan uz speciālām virsmas faktūrām, gan uz vinila tapetes. Šāda paša izmeklēta fototapete ir diezgan ekskluzīva izprieca, jo izmaksās summējas attēla, materiāla un iespiešana cena. Neliela apjoma darba izdrukāšana izmaksā ap 17 Ls /m2. Pieaugot pasūtījuma apjomam, cena var samazināties līdz 9,50 Ls /m2.

Tapetes printē ar nelielu pārlaidi un izvēlētajā vietā fiksē ar speciālu līmi, kuru ziež uz sienas. Pēc tam ar lineālu un nazi nogriež lieko maliņu, izveidojot precīzu savienojumu. Fototapete parasti otrreiz nav izmantojama, jo grūti to kvalitatīvi noņemt. Uzlīmējot fototapeti uz speciālas planšetes vai kokšķiedru plātnes, paveras iespēju kādreiz to arī noņemt un piestiprināt citā vietā.

Pašam darbojoties

Pateicoties modernajai digitālajai fototehnikai, katrs var realizēt arī paša ideju un izgatavot savu unikālu fototapeti. Tās priekšrocība - visatbilstošākā attēla izvēle. Lai ideju realizētu, nepieciešams profesionāls vai pusprofesionāls fotoaparāts, kuram jāiestata augsta izšķiršanas spēja (vismaz 5 Mpix). Pagaidām fototapetēs visai reti izmanto kāzu, bērnu, tuvu cilvēku vai mīļdzīvnieku bildes, populārāki ir attēli ar ceļojumu iespaidiem. Izvēloties tēmu interjera atdzīvināšanai, iespējas ir ļoti plašas, it īpaši, ja drusku padomā. Piemēram, var nofotografēt tuvplānā (mikrorežīms) pļavas zāli, to palielināt un nolīmēt istabā pa perimetru. Tādā mērogā pat mazā bizbizmārīte ir bļodiņas lielumā!

Starp citu, šo tehniku izmanto arī dažādu lietu, piemēram, sienas pulksteņu izgatavošanā, un pat to var paveikt paša spēkiem. Proti, nofotografē tuvplānā kādu skaistu ziedu, mīļdzīvnieka purniņu vai senču celtu māju un izprintē attēlu uz kanvas auduma, ar kuru tad apvelk tradicionālo planšeti. Atliek tikai tai piestiprināt pulksteņa mehānismu, ievietot baterijas, un laiks sāk tecēt jūsu gaumē!

Mehānismus var iegādāties interneta veikalā www.ebay.com vai, vislabākais, izmantot kādu no tiem pulksteņiem, kas ir mājas krājumos, taču vairs neiederas interjerā.

Konsultēja dizaina drukas studijas "Telpa" dizainere Zane Kaspare.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form