Kā atjaunot koka grīdu, kas klāta ar biezu krāsas kārtu
Foto: Shutterstock

Ieraugot koka grīdas segumu, kas pēc būtības ir zelta vērtē, bet kas sabojāts ar biezo krāsas un lakas slāni, var noplakt vēlme kaut ko ar to darīt, un tā vietā labāk uzklāt labu laminātu, tomēr pūliņus attaisnos gala rezultāts. Turklāt koka grīda ir neaizstājama vērtība un ne lamināts, ne linolejs nespēs izkonkurēt dabīgā koka grīdu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā tikt vaļā no nelāgā krāsojuma un atgūt koka sākotnējo izskatu? Kā labāk grīdu pēc tam apstrādāt – ar laku vai eļļu? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes palīdz rast ''Grīdas restaurators" galvenais meistars un īpašnieks Kārlis Stalbovs.

Vai visas atjaunojamas?

Situācijas ir dažādas. Vienam grīdu klāj krāsas kārta visai biezā slānī, citam tikai pavisam nedaudz, līdz ar to, darbs pie atjaunošanas var atšķirties. Taču, vaicājot jomas speciālistam, vai atjaunot var jebkuru koka grīdu, meistars apstiprina, sakot: ''neskatoties uz to, vai tā ir lakota, krāsota vai tonēta, atjaunot var jebkuru koka grīdu. Un to var darīt ne tikai vienu reizi, bet pat trīs un piecas reizes, viss ir atkarīgs no darba virsmas biezuma.''

Restaurācijas princips visiem koka veidiem ir vienāds. Ja grīda ir apstrādāta ar krāsu, tad sākumā jāizmanto rupjākā grauda slīplenta, ja koka grīda ir lakota, tad darbu uzsāk ar vidēja raupjuma lentām.

Galvenās atšķirības starp eļļotu un lakotu grīdu ir:

  • Eļļa iesūcas dēlī, impregnējot to, un staigājot ar basām kājām, sajūtam to siltu.
  • Laka taisa virskārtu dēlim, un staigājot ar basām kājām pa to, sajūta būs vēsāka.

Tas, kuru no šiem grīdas seguma veidiem izvēlēties, ir gaumes lieta, taču meistars priekšroku dod lakotām grīdām, īpaši tur, kur ir lielāka noslodze, jo tā būs vieglāk kopjama ikdienas ekspluatācijā.

Tags

Grīdas segumi Koka grīdas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form