Kā neapjukt darba briļļu plašajā klāstā
Foto: stock.xchng

Darba brilles vajadzētu izmantot, darbojoties visur, kur iespējama jebkādu priekšmetu vai šķidrumu nokļūšana acīs. Ir pieejamas dažādu veidu aizsargbrilles - visizplatītākās un parastākās nodrošina praktiski visas sejas acu daļas izolāciju. Šīs brilles paredzētas lietošanai dažādu putekļainu darbu gadījumā. Piemēram, veicot remontus, slīpējot špaktelētās virsmas. Lielākais šādu briļļu trūkums ir sejas ādas svīšana, vēsta ārvalstu specializētie mediji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai arī mūsdienās lielākā daļa briļļu ražotas tā, lai nodrošinātu to neaizsvīšanu, der pievērst uzmanību tam, lai tas būtu uzrakstīts uz iepakojuma vai cenu zīmes. Pārsvarā brillēm ir arī aizsardzība pret liela vai vidējā ātrumā lidojošām daļiņām, kas var rasties dažādu materiālu griešanas vai slīpēšanas gadījumā. Šādas brilles aizsargā arī pret šķidruma šļakatām.

Darbiem, kuros nevar rasties smalki putekļi, var tikt izmantotas brilles, kuras hermētiski nenosedz visu sejas daļu ap acīm, bet gan tikai aizsargā pašas acis no savainojumiem. Šo briļļu priekšrocība ir tāda, ka tās nemēdz aizsvīst. Brilles ir paredzētas tikai acu aizsardzībai no mehāniskiem bojājumiem. Šādas brilles mēdz izmantot dažādu darbu veikšanai, taču speciālisti uzsver, ka nevajadzētu uzskatīt, ka vienkāršāku darbu gadījumā brilles vispār nav vajadzīgas.

Veikalos ir pieejamas arī aizsargbrilles, kuru stikli iekrāsoti dzeltenā krāsā. Šīs brilles paredzētas lietošanai slikta apgaismojuma apstākļos, jo dzeltenās krāsas stikliņi palielina kontrastu.

Dažādiem slīpēšanas, urbšanas zāles trimmerēšanas un tamlīdzīgiem darbiem iespējams izmantot arī sejas maskas. To priekšrocības ir neaizsvīšana, kā arī tas, ka maskas aizsargā ne tikai acis, bet arī visu sejas ādu. Šādas maskas parasti ir ar aizsardzību pret liela ātruma lidojošām daļiņām, šļakatām un lieliem putekļiem. Smalko putekļu aizsardzība tomēr maskai nebūs pa spēkam.

Redze ir viena no vārīgākajām cilvēka maņām un bojājuma gadījumā sekas var palikt uz visu mūžu. Lai arī liekas, ka acu traumas gadās salīdzinoši retāk nekā, piemēram, roku ādas traumas, tās nereti ir smagākas un grūtāk ārstējamas. Tāpēc, pirms jebkura mājas vai dārza darba veikšanas, ieteicams iepriekš padomāt un nodrošināties ar konkrētā darba veikšanai paredzētajām aizsargbrillēm. Tās pieejamas praktiski visos Latvijas būvmateriālu veikalos, kur iespējams arī saņemt papildus konsultācijas.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form