Kad un kā pareizi nomainīt sildierīces mājoklī
Foto: Shutterstock

Vasara ir īstais laiks, kad aizdomāties par siltumelementu remontu, gadījumā, ja tie savu mūžu jau nokalpojuši. Tas ļaus apkures sezonā ieekonomēt uz siltuma rēķinu izmaksām, jo nereti jauni radiatori ļauj samazināt kopējās siltuma izmaksas. Tāpēc plānojiet veikt dvieļu žāvētāja nomaiņu vanasistabā vasaras sezonā. Kā pareizi organizēt sildķermeņu nomaiņu dzīvoklī, iesaka speciālists, ''Hausmaster'' dzīvojamo māju pārvaldīšanas nodaļas vadītājs Ardis Pāvilsons.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kad ir pienācis laiks veikt radiatoru maiņu? Radiatoru dzīves ilgums ir līdz 50 gadiem, tomēr jau 20 gadu vecam radiatoram ir lielākas iespējas piedzīvot apkures sistēmas avārijas situāciju. Ja radiatori ir bojāti, sarūsējuši, neestēstiska izskata, nesilda pilnā apmērā vai nespēj nodrošināt komfortablu temperatūru telpā, jebkura no šīm pazīmēm liecina par to, ka ir laiks veikt radiatoru nomaiņu.

Sezonalitātes ievērošana. Sildķermeņus mainīt apkures sezonas laikā ir aizliegts. Tādēļ siltā sezona (no 1. maija līdz 1. oktobrim) ir piemērotākais laiks, kad plānot un veikt maiņas darbus.

Tehniskais projekts. Pirms sildķermeņu nomaiņas darbiem nepieciešams izstrādāt tehnisko projektu. To izstrādā sertificēts siltumapgādes projektēšanas speciālists, veicot dzīvokļa siltuma zuduma aprēķinu un uz tā pamata izvēlas jauno sildķermeņu izmēru, tipu un pieslēguma shēmu. Projekta izstrāde garantē ne tikai tehniski pareizu sildķermeņu nomaiņu, lai tā neietekmētu turpmāku apkures sistēmas funkcionēšanu, bet arī ļauj veikt precīzāku aprēķinu, lai ekonomija uz sildķermeņu nomaiņu būtu lielāka.

Saskaņošana ar apsaimniekotāju. Izstrādātais tehniskais projekts ir jāsaskaņo ar apsaimniekotāju vai pārvaldnieku. Lai pēc saskaņojuma saņemšanas varētu sākt radiatoru nomaiņu, ir nepieciešams veikt apkures sistēmas attiecīgo stāvvadu atslēgšanu un iztukšošanu, bet pēc darbu pabeigšanas, apkures sistēmu atjaunot.

Izvēlies labu meistaru. Plānojot radiatoru vai dvieļu žāvētāju montāžu un demontāžu, uztici to veikt sertificētam speciālistam vai uzņēmumam, lai izvairītos no iespējamas avārijas situācijas izraisīšanas.

Lielākie riski, mainot sildķermeņus bez saskaņošanas un vajadzīgajām zināšanām, ir apkures šķidruma noplūde un siltuma nodrošinājumu traucējumi visai ēkai. Mainot sildķermeni pašam, bez saskaņojuma ar pārvaldnieku un bez visiem nepieciešamajiem priekšdarbiem, var rasties apkures sistēmas šķidruma noplūde, nopludinot mājokli un radot zaudējumus gan dzīvoklim, gan, iespējams, arī kaimiņiem. Tāpat šķidruma noplūde var samazināt spiedienu visā ēkas apkures sistēmā un izjaukt ēkai vajadzīgo siltuma nodrošinājumu. Izjaukts siltuma sadalījums radīsies arī tad, ja tiek izvēlēti cita izmēra sildķermeņi, nekā paredzēts attiecīgajā telpā. Avārijas situācijas gadījumā, sazinies ar savu apsaimniekotāju.

Tags

Apkure
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form