Koka logi: Par un pret
Foto: Arhīva foto

Pēdējo gadu laikā teju ikvienā dzīvoklī tiek mainīti logi, pārsvarā izvēloties plastikāta jeb PVC logus. Domājot par dabisku un ekoloģisku vidi, tomēr būtu vērts apsvērt domu par koka logu uzstādīšanu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai izdarītu galīgo izvēli, ir vērts ieskatīties šajā apkopojumā, kurā esam uzskaitījuši koka logu priekšrocības un trūkumus.

Priekšrocības

Ekoloģiski un dabiski! Atšķirībā no plastikāta, sakarstot saulē, kokam nav kaitīgu izgarojumu, turklāt šis materiāls "elpo" un nodrošina telpā svaigu gaisu pat tad, ja logi ir aizvērti, nodrošinot istabā optimālu gaisa mitrumu.

Izvēles brīvība. Vairumā gadījumu ir iespējams ne tikai izvēlēties koksnes veidu, bet arī individuālu dizainu, logu rāmjiem izmantojot dažādu toņu koku - gan iekšpusē, gan ārpusē. Pateicoties plašajai toņu paletei, loga rāmi var izgatavot vienkrāsainu vai vienkārši izcelt koka faktūru, izmantojot atbilstošu lakojumu. Pat, ja budžets neļauj izvēlēties dārgu koksni, vēlamo efektu var panākt ar īpašu pārklājumu.

Siltumizolācija. Pateicoties zemajam siltumvadības koeficientam, koks lieliski saglabā telpā siltumu ziemā, bet vēsumu vasarā.

Skaņas izolācija. Netraucēs ielas trokšņi, putekļi, netīrumi, karstums vai sals.

Ilgs kalpošanas laiks. Lai logam nodrošinātu ilgāku mūžu, materiālu speciāli apstrādā. Koku piesūcina ar speciāliem līdzekļiem, kas pasargā no kaitēkļiem, pelējuma sēnītēm, samazina mitruma svārstības, kā arī pasargā koksni no mitruma iesūkšanās.

Iespēja remontēt. Koka logu nepieciešamības gadījumā ir pavisam vienkārši salabot, jo pilnīgi visus elementus iespējams noņemt, nomainīt vai atjaunot.

Trūkumi

Koka logi ir dārgāki par plastikāta analogiem.

Sarežģītāka kopšana. Atšķirībā no PVC logiem, kuriem praktiski nav speciālu kopšanas prasību, koka konstrukcijas ir "prasīgākas". Koka logi regulāri ir jāapseko, jāvēdina telpa, jārūpējas par tīrību un kārtību. Loga rāmis vismaz pāris reizes gadā ir jānotīra ar antistatisku līdzekli. Tīrīšanai nedrīkst izmantot agresīvas un kodīgas vielas - skābes, šķīdinātājus, pulverus u.t.t.

Periodiski (apmēram reizi piecos gados) jāatjauno pārklājums.

Tags

Pvc logi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form