Lietuvā radīta logu bloķēšanas sistēma, kas zaglim liek bēgt
Foto: Publicitātes foto

Zagļi ēkās visbiežāk iekļūst caur pirmā vai pēdējā stāva logu, atspiežot rāmi vai izsitot stiklu, liecina drošības kompānijas "Grifs AG" reģistrētā statistika. Tāpēc ir nepieciešams efektīvs risinājums, kā ļaundarus atturēt. Lietuvā ir radīta vienkārša un ģeniāla logu bloķēšanas sistēma, kas zagli apmulsinās un, iespējams, pat liks bēgt.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Drošības uzņēmuma korporatīvo klientu apsardzes vadītājs Uģis Začs stāsta, ka visbiežāk zagļi ēkā mēģina iekļūt, atspiežot loga rāmi, jo, lai izsistu stiklu, un pēc tam attaisītu logu, ir nepieciešams laiks. Turklāt tas var radīt troksni, piesaistīt uzmanību. Ja ēka ir apsargāta, var nostrādāt signalizācija. Ar šādu bloķēšanas sistēmu logu nevar atspiest, tāpēc ļaundaris visticamāk psiholoģiski apjuks un ļoti iespējams dosies prom."

"Loga vai balkona rāmim četrās vietās - augšējā, apakšējā un sānu malā ieurbj un ieskrūvē nerūsējošā tērauda blokatorus. Tā kā blokatori tiek ieskrūvēti loga rāmja armējumā (metālā), tas veido ļoti spēcīgus savienojumus. Katrs blokators spēj izturēt apmēram 1800 kilogramu lielu spiedienu, tāpēc šādu logu no ārpuses vienkārši nav iespējams uzlauzt," Lietuvā radītās logu bloķēšanas sistēmas darbības principu skaidro "Labo logu aģentūras" eksperts Mārtiņš Mālnieks.

Jaunā logu bloķēšanas sistēma ir ļoti vienkārša, tieši tāpēc ģeniāla. To viegli iestrādāt gan esošiem, gan jauniem PVC logiem vai balkonam. Bloķēšanas sistēmu viegli lietot - tikai jāpagriež blokators, un logs no ārpuses ir neuzlaužams.

Blokatori uz loga rāmja ir nelieli un neuzkrītoši, tie vizuāli nebojā skatu. Turklāt šī sistēma ir arī salīdzinoši lēta, viens blokators maksā vidēji 7 - 8 latus.

Drošības kompānijas SIA "Grifs AG" reģistrētā statistika liecina, ka ļaundari ēkās caur pirmā vai pēdējā stāva logu iekļuvuši - 2011. gadā 44%, bet 2012. gadā 25% gadījumu. Savukārt 2013. gada pirmajā pusgadā 52% reģistrēto ielaušanos notika tieši caur logu.

Visbiežāk ļaundari uzdarbojas naktīs - laika posmā no pulksten 2.00 līdz 6.00 no rīta. Statistika liecina, ka šai laika posmā zagļi ēkās iekļuva - 2011. gadā - 46%, bet 2012. gadā - 53% gadījumu. 2013. gada pirmajā periodā 38% reģistrēto ielaušanos notika tieši šai nakts stundā.

Tags

Pvc logi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form