No skrūvgrieža līdz ekskavatoriem: kas jāzina par būvtehnikas nomu
Foto: Shutterstock

Nereti gadās situācijas, kad remontdarbu laikā pat īstenam saimniekam pietrūkst darba rīku. Ja nav plānots vērienīgus līdzekļus investēt nepieciešamo ierīču vai tehnikas iegādei, labs risinājums ir būvtehnikas noma.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kas jāņem vērā, ja pieņemts lēmums remontam nepieciešamos darba rīkus nomāt, stāsta būvtehnikas nomas uzņēmuma ''Cramo Latvia'' pārdošanas vadītājs Aleksandrs Čukanovs.

Pirms nomas punkta apmeklēšanas

Lai plānotie remontdarbi noritētu bez aizķeršanās, svarīgi ir izveidot darāmo darbu sarakstu, kas palīdzēs saprast, kādi instrumenti un ierīces būs nepieciešamas to laikā. Tāpat, lai sagatavotos nomas punkta apmeklējumam, ieteicams nomas uzņēmuma mājaslapā iepazīties ar pieejamo ierīču klāstu un izcenojumu.

Būvtehnikas nomas uzņēmumos var iznomāt gan rokas instrumentus – atskaldāmos āmurus, skrūvmašīnas un naglu pistoles, gan vērienīgākiem darbiem nepieciešamo būvtehniku – sastatnes, ekskavatorus vai betona padeves grozus. Ņemot vērā, ka nomas punktos pieejamo darbarīku klāsts ir ļoti plašs, iespējams, ka pašam nebūs nepieciešams iegādāties nevienu no remontam vajadzīgajām palīgierīcēm.

Pirms doties uz būvtehnikas nomas punktu, Aleksandrs Čukanovs aicina pārliecināties, vai vajadzīgā ierīce ir pieejama izvēlētajā nomas punktā, zvanot uz klientu apkalpošanas servisu un to iepriekš rezervējot.

Kad ierīces izvēlētas

Dodoties uz būvtehnikas nomas punktu, nedrīkst aizmirst līdzi paņemt personu apliecinošu dokumentu, jo tie nepieciešami slēdzot līgumu par ierīču nomu. Pirms izdarīt izvēli, nomas punktā iespējams konsultēties ar nomas punkta darbiniekiem, kas pastāstīs gan par katras ierīces specifiku, parādīs, kā tā darbojas, un sniegs padomus to lietošanā, lai gala rezultāts atbilstu iecerētajam.

Kad vajadzīgā ierīce izvēlēta, tiek noslēgts nomas līgums, saskaņā ar kuru, klients apņemas iznomāto ierīci rūpīgi uzraudzīt, lai tā kalpotu godam. Tāpat ir jāapstiprina prasmes strādāt ar izvēlēto ierīci, lai netiktu apdraudēta nedz sava, nedz līdzcilvēku veselība un drošība. Otrā formalitātes puse ir drošības nauda – ja iznomā rokas instrumentu (piemēram, urbi, naglu pistoli vai triecienskrūvjgriezi), to gan nevajadzēs iemaksāt, bet, ja remontdarbos nepieciešams, piemēram, mini ekskavators, tad jārēķinās ar drošības naudu 80 procenti no ierīces vērtības. Drošības nauda tiek aprēķināta, ņemot vērā arī izmantošanas dienu skaitu. Kā norāda nozares speciālists, minimālais nomas laiks nevar būt mazāks par vienu diennakti. Jāatzīmē, ka ierīces var nomāt neierobežotu laiku, turklāt, jo ilgāks būs nomas periods, jo izdevīgāka būs nomas cena.

Iekārtu atdošana

Ja vien neesat vienojies citādi, iekārtas ir jāatgriež tajā nomas punktā, kurā preces esat saņēmis. Nomas ierīces atgriešanas brīdī iekārtai ir jābūt tīrai un darba kārtībā, protams, ņemot vērā ierīces nolietojumu nomas periodā. Ierīcei konstatējot bojājumus, tiek veikta ekspertīze, kurā novērtē bojājuma cēloņus. Ja netiek konstatēts, ka notikusi apzināta iekārtas bojāšana, tad nomātājam nav pamata uztraukumam un par defektu novēršanu parūpēsies nomas uzņēmums. Savukārt, ja remontdarbu laikā objektu apciemojuši garnadži un iznomātā iekārta devusies tiem līdzi, nomniekam nāksies segt ierīces vērtību nomas uzņēmumam.

Lai naktīs miegs būtu ciešāks un nevajadzētu raizēties par iznomāto ierīču drošību, speciālists iesaka izvēlētās iekārtas apdrošināt. Apdrošināšana zādzības un ierīces bojājuma gadījumā segs izmaksas, kas saistās ar ierīces remontu vai jaunas ierīces iegādi. Jārēķinās gan, ka apdrošināšanas pašriska summas apjoms, lai gan ir neliels, tiek aprēķināts ņemot vērā apdrošinātās iekārtas vērtību.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form