Parūpējies par logu drošību!
Foto: Shutterstock

Vasaras sākumā izskanēja ziņa, ka zagļi izmanto vēdināšanai vaļā atstātos logus, lai iekļūtu dzīvokļos un gūtu sev laupījumu. Tas norāda uz to, ka logi līdzīgi kā durvis ir viens no galvenajiem ēkas elementiem, kas nodrošina ēkas drošību.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Logi no koka ir dārgāki, alumīnija logi ir drošāki, pvc logi – izturīgāki. Taču materiālu var arī kombinēt, tāpat var būt vertikāla horizontāla vai pārbīdāma loga aiztaisīšanas iekārta. Arī krāsas var būt dažādas, taču galvenais, lai logi būtu droši. Turklāt jāatceras, ka loga vājais punkts ir nevis stikls, kā tas varētu šķist, bet tieši loga aizvēršanas mehānisms un materiāls, no kā veidots rāmis un viss mehānisms kopumā. Ja logiem nav nopietna nodrošinājuma, tos var izcelt dažu sekunžu laikā ar visparastāko skrūvgriezi vai arī vienkārši atvērt, izsitot vai izurbjot logu roktura tuvumā.

Tāpēc logiem, balkona durvīm, žalūzijām jābūt aprīkotiem ar funkcionējošu slēgšanas sistēmu.
Turpinājumā par atsevišķiem mehānismiem, kuriem ir būtiska loma loga drošībā.

Rokturis

Tam ir jābūt aprīkotam ar atslēgu vai īpašu pogu, kas nodrošina to, lai pēc atslēgas pagriešanas vai pogas uzspiešanas rokturi vairs nevarētu pakustināt vai grozīt.

Slēdzenes aizbīdņi

Tie nodrošina, lai logu nevarētu atvērt vai izlauzt. Tie ir "sēnīšveida" elementi, kam ir saķere ar atbilstošām rāmja detaļām

Magnētiskā sistēma

To var pielietot praktiski jebkurai slēdzenei. Tie ir elektromagnētiskie rokturi, ko iespējams regulēt ar pults palīdzību. Tās var būt ar apsardzes signalizāciju saistītas slēdzējmehānismu stāvokļa kontroles sistēmas, un līdz ar to gadījumā, ja kāds mēģina logu atvērt vai uzlauzt, iedarbosies signalizācija.

Tāpat pastāv arī citi drošības elementi, kurus var izmantot logiem un balkona durvīm, piemēram, drošības ķēdītes, kas ir līdzīgas durvju ķēdītēm, logu eņģu pastiprinājumi, kā arī sānu aizdare ar vienu vai diviem aizbīdņiem atkarībā no loga augstuma.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form