Garšaugu dobīte uz palodzes
Foto: net_efekt / cc

Garšaugu audzēšanai telpās ir vairākas priekšrocības - allaž pa rokai ir svaigi zaļumi, aci priecē pašas rokām veidots un kopts košums, turklāt dzīvie augi uzlabos arī mājokļa gaisu. Kā to īstenot?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirms ķerties pie darba, jāizvērtē, kura palodze būs vispiemērotākā šim mērķim - kura ir saulainākā mājokļa puse. Garšaugus labāk audzēt dienvidu vai rietumu pusē. Ja logi iziet uz ziemeļu vai austrumu pusi, nepieciešama papildu gaisma, izmantojot lampas.

Jāizdomā, vai zaļumi un garšaugi tiks audzēti vienā podā, vai katram būs sava "mājvieta". Vienā lielā podā vēlams audzēt tādus augus, kam nepieciešama līdzīga kopšana.

Ļoti būtiska ir piemērota augsne un labas sēklas - tās labāk iegādāties specializētajos dārzkopības preču veikalos. Svarīgs faktors sēklu izvēlē - derīguma termiņš un izcelsme. Vēlams, lai sēklas būtu audzētas mūsu reģionā vai vismaz paredzētas audzēšanai tādos pašos klimatiskajos apstākļos.

Pirms sēšanas vēlams sēklas iemērkt kālija permanganāta jeb zilo graudiņu šķīdumā un noskalot ar tīru ūdeni, lai nodrošinātos pret iespējamām augu slimībām. Iesētās sēklas jālaista ar nostādinātu istabas temperatūras ūdeni. Svarīgi nepārcensties, augsnei jābūt mitrai, tomēr ne pārlieku slapjai.

Lai topošā raža labāk attīstītos, garšaugu podiņš ir regulāri jāapsmidzina, nodrošinot papildu mitrumu. Speciālisti iesaka regulāri bagātināt augsni ar minerālvielām, ko var iegādāties dārzkopības preču veikalos.

Pat, ja šaubies, vai iecerētos garšaugus var audzēt uz palodzes, droši izvēlies visus savus iecienītos zaļumus. Kas izaug dārzā, var augt arī istabas apstākļos. Protams, uz palodzes izaudzētie garšaugi nebūs tik lekni un sulīgi kā tie, kas aug zem atklātas debess.

Dārzkopji iesaka garšaugus sēt februārī un atkārtoti - aprīlī, kā arī  jūnijā un augustā. Rudenī un ziemā var audzēt sakņu pētersīļus un selerijas. Audzēšanai iekštelpās der arī dārza pupumētra, gurķumētra, lapu kārvele, majorāns, rozmarīns, estragons, lupstājs, vībotne, rukola, sinepju salāti, arī skābenes.

Ja tev ir vēlme saviem spēkiem audzēt ekoloģiski tīrus zaļumus un ir pieejama saulaina palodze - izmēģini! Vēlam bagātu ražu un daudz prieka!

Piemērotākie un populārākie garšaugi audzēšanai uz palodzes:


Tags

Garšaugi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form