Pūkainie un viedie truši
Foto: Shutterstock

Rakstura knifi un iespējamie veselības riski

Ar trusi nepieciešams komunicēt viņa līmenī, tāpēc pacelšana no grīdas nebūs efektīva. Tā vietā, trusi var nolikt sev blakus kamēr skatāties televizoru vai lasāt grāmatu – trusis izbaudīs jūsu kompāniju šādās kopīgās pasīvās nodarbēs. Trušu dresūra ir laikietilpīgs process, kas prasa lielu pacietību, tomēr tie atpazīst intonācijas, tāpēc ar trušiem daudz ko var sarunāt. Dusmīgi, iebiedēti vai uzmanību alkstoši truši sitīs pa zemi ar savām pakaļkājām. Savu mīlestību un prieku tie izrāda trinot zobiņus vai izdvešot sev raksturīgu saucienu.

Veselības ziņā jāzina tas, ka trušiem ir ļoti jūtīgs gremošanas trakts, tāpēc ir jāpievērš pastiprināta uzmanība to uzturam. Vēl trušiem ir risks aptaukoties, tāpēc tos nedrīkst pārlieku pārbarot. Tā kā trusis ir grauzējs, kura zobi nepārstāj augt visu mūžu, tas ir pakļauts zobu problēmu riskam – tā griezējzobi var pārmērīgi izaugt. Kuņģī bieži vien sakrājas tā spalvas, tāpēc var veidoties kuņģa trihobezoāri, kas ir ļoti bīstami.

Divas reizes gadā trušus ir nepieciešams potēt, jo tie ir pakļauti miksomatozei (slimo tikai truši un zaķi, izpaužas kā tūska un asaras, nedēļas laikā trusis nomirst) un hemorāģiskajai vīrusu slimībai, kuru nevar noteikt pēc ārējām pazīmēm – trusis vienkārši nokrīt un nomirst. Šīs slimības pārnēsā kukaiņi.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form