Akita-inu - suns no sirdi plosošās filmas par Hačiko
Foto: PantherMedia/Scanpix

Neatkarīgs brīvdomātājs

Akita-inu ir psihiski līdzsvarots, gudrs, apķērīgs, draudzīgs, mierīgs un nesatricināms.

Sunim nepieciešamas fiziskās aktivitātes. Ja kādudien izlaidīsiet pastaigu, suns var kļūt nemierīgs, jo tam gluži vienkārši nav kur likt kūsājošo enerģiju.

Akita-inu maz rej, bet ir labs sargsuns (tikai ne pie ķēdes!), jo paceļ balsi tikai, ja tiešām ir nopietns iemesls.

Akita-inu ir neatkarīgs suns ar tieksmi dominēt, tādēļ viņa apmācība ir "ciets riekstiņš". Akita inu gluži vienkārši nav no tiem suņiem, kas acumirklī padevīgi izpilda katru saimnieka iegribu. Taču, ja dzīvnieka skolotājs ir pašpārliecināts un konsekvents savās prasībās, suns var iemācīties ļoti daudz. Veiksmes atslēga ir pozitīva atgriezeniskā saite, proti, uzslavas vai gardi apbalvojumi par izpildītām komandām. Dresūra jāsāk jau no mazotnes.

Neatkarīgās dabas dēļ japāņu akita nav labākais variants iesācējiem, taču, ņemot vērā ekspertu padomus, problēmām ar šo suni nevajadzētu rasties arī nepieredzējušam saimniekam.

Šīs šķirnes suņiem piemīt spēcīgs medību instinkts, tādēļ tie nav piemēroti dzīvošanai kopā ar mazākiem mājdzīvniekiem un mājputniem, piemēram, trušiem, vistām un zosīm, jo var likt tos "uz kārā zoba". Nav prāta darbs ļaut sunim brīvi skraidīt pa piemājas pagalmu, ja tas nav norobežots, jo suns var aizmukt un mednieka instinkta vadīts "aplasīt" kaimiņu mājdzīvniekus, arī kaķus.

Source

MansDraugs.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form