Četras bezspalvainu suņu šķirnes
Foto: Jailcop / cc

Lielākā daļa zina, ka gandrīz pilnīgi kaili, vien ar kuplām krēpēm, pūkainiem zābaciņiem un plīvojošu pušķi astes galā ir Ķīnas cekulainie suņi, taču ir arī citas bezspalvainu suņu šķirnes. Šī izskata iezīme ir radusies ģenētiskas mutācijas iespaidā, un visām šķirnēm, kuras slavenas ar apmatojuma neesamību, patiesībā ir arī pārstāvji, kuriem visu ķermeni klāj kažociņš.

Meksikāņu kailais suns

Meksikāņu kailajam sunim neatkarīgi no dzimuma ir divi skausta augstuma standarti: 25–33 un 33–56 centimetri.

Meksikāņu kailais suns patiešām ir pilnīgi kails, vienīgi uz viņa galvas slienas taisnu matu cekuls, bet astes galu rotā mazliet garāki mati. Šī suņa āda var būt melna, pelēka kā zilonim, tumšpelēka vai tumšā bronzas krāsā.

Četras bezspalvainu suņu šķirnes
Foto: Michelle / cc

Pret sev tuvajiem cilvēkiem Meksikas kailais suns izturas ļoti sirsnīgi. Viņš labi sadzīvo ar bērniem, citiem suņiem, kā arī ar citiem mājdzīvniekiem.

Šis suns ir arī gudrs, apķērīgs, mierīgs un cienīgs. Viņam piemīt neparastas pielāgošanās spējas. Viņš nespēj riet, toties spēj dažādās intonācijās gaudot.

Meksikāņu kailo suni nav grūti apmācīt. Tam nav nepieciešama liela fiziskā slodze. Ja viņam regulāri atļauj spēlēties un draiskoties, viņš jūtas pilnīgi apmierināts. Šis suns ar prieku iet pastaigās pie pavadas.

Fakts, ka šim sunim nav kažoka, nenozīmē, ka nav jārūpējas par viņa ādu! Meksikāņu kailā suņa āda, cik vien iespējams, jāsargā no saules, jo tā var apdegt. Jāizmanto labs pretiedeguma krēms.

Izstāžu suņiem viņu saimnieki regulāri mēdz maigi noberzt atmirušo ādas slānīti, izmantojot cilvēkiem domāto attīrošo skrubi.

Kopjot Meksikāņu kailo suni, vissvarīgāk ir saglabāt viņa ādu gludu un mīkstu. Tā nedrīkst kļūt sausa. Parasti šo suni ieziež ar losjonu vai krēmu.

Comment Form