Miniatūrais jeb cvergšnaucers

Šis dzīvīgais, sirsnīgais, uzmanīgais, gudrais un apķērīgais suns reizēm var būt visai stūrgalvīgs un nepiekāpīgs, tomēr viņš ir ļoti uzticams savam saimniekam un viņa ģimenei.

Miniatūrais šnaucers tīri labi jūtas pilsētas dzīvoklī, taču viņam patīk arī pastaigāties un draiskoties pa āru.

Pilsētas dzīvoklim piemērotas suņu šķirnes. Iesaka kinoloģe
Foto: Jack Acecroft / cc

Miniatūrajam šnauceram ir raupjš apmatojums. Šis suns var būt "piparu un sāls" krāsā ar tumšu seju vai melns ar sudrabainiem akcentiem uz galvas, kājām un vēdera. Miniatūrais šnaucers ar pilnīgi baltu kažoku ir retums.

Cvergšnaucera kažoks vismaz divreiz gadā ir jāizplūkā ar pirkstiem vai šim nolūkam piemērotu instrumentu. Jāapgriež pārlieku garie matiņi, kas aug starp pēdu spilventiņiem. Tāpat, kad nepieciešams, jāizcērp apmatojums no suņa ausīm. Miniatūrā šnaucera garās uzacis, ūsas un bārda regulāri jāķemmē.

Par spīti miniatūrā šnaucera mazajam augumam viņam vajadzīgs pašpārliecināts saimnieks. Šis suns ir jāapmāca sistemātiski un konsekventi. Viņš ātri visu aptver un mācās, taču bieži vien negrib saprast saimnieka komandas un to izpildei pieiet radoši, īpaši, ja komanda tiek atkārtota vairākas reizes pēc kārtas. Treniņos ieteicams veltīt laiku arī rotaļām.

Ar citiem mājdzīvniekiem un bērniem miniatūrais šnaucers parasti sadzīvo labi.

Comment Form