Mīlulis, ko vikingi dāvināja savām līgavām – Norvēģijas meža kaķis
Foto: Shutterstock

Liels un pūkains četrkājainais draugs, iespējams, ir tas, ko vēlas daudzi topošie saimnieki. Tādam aprakstam noteikti atbilst Norvēģijas meža kaķis – viens no lielākajiem mīluļiem. Viņam ir izteikti biezs un pūkains kažoks, draiskulīga daba, kā arī leģendām apvīta vēsture.

Norvēģijas meža kaķis, kā jau liecina šķirnes nosaukums, radies Norvēģijā, turklāt ziņas par šo kaķi meklējamas simtiem, iespējams, pat tūkstošiem gadus senā pagātnē. Leģenda pat vēsta, ka norvēģu dievieti Freju no iešanas bojā izglābuši seši milzu kaķi, tostarp arī Norvēģijas meža kaķa senči.

Taču konkrētu liecību par to, kā radies šīs šķirnes kaķis, nav. Tiek pieļauts, ka tas varētu būt radies no Turcijas garspalvainajiem kaķiem vai no vizuāli līdzīgā Sibīrijas kaķa, kas ģeogrāfiski atrodas tuvāk Norvēģijai.

Protams, neizbēgama ir arī kaķu saistība ar vikingiem. Tiek vēstīts, ka vikingu kāzu dienā līgavām dāvināti šīs šķirnes mīluļi.

Šobrīd kaķi ir plaši pazīstami kā dzimtajā Norvēģijā, tā daudzviet pasaulē. Lai arī šķirnes attīstību būtiski ietekmēja Otrais pasaules karš, vēlākajos gados šķirne pavairota arī citur Eiropā un ASV, pamazām gūstot arī dažādu kaķu organizāciju atzinību.

Source

MansDraugs.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form