Zilacainais Himalaju kaķis – persieša jaunākais brālis, kuram patīk klusums
Foto: Shutterstock

Nezinātāji varētu domāt, ka šis ir garspalvains Siāmas kaķis, taču patiesībā tā ir atsevišķa kaķu šķirne. Himalaju kaķis tika mērķtiecīgi radīts, krustojot divas labi zināmas šķirnes. Entuziasti gribēja radīt kaķi, kurā būtu savienotas divu šķirņu labākās īpašības – gan kažoka krāsojums, gan raksturs, un tas viss raksturo arī Himalaju kaķi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Skatoties uz pūkaino Himalaju kaķi, rodas divu kaķu šķirņu asociācijas – sarauktais purniņš liek domāt par Persijas kaķi, taču kažoka krāsojums atgādina Siāmas kaķi. Turklāt šie pieņēmumi nebūt nav nepatiesi, gluži otrādi – Himalaju kaķis radies, krustojoties tieši persietim un siāmietim.

Darbs pie šīs šķirnes mērķtiecīgas radīšanas sācies 1931. gadā, un turpmāko gadu laikā kaķu audzētāja Virdžīnija Koba un pētnieks Klaids Kīlers radīja garspalvainus kaķus ar tik pazīstamo Siāmas kaķu šķirnes kažoka krāsojumu. Pirmais kaķēns, kas dzimis kā Himalaju kaķu šķirnes pārstāvis, saukts par Ņūtona Debitantu. Turklāt šķirne daudzu entuziastu dēļ saglabājusies līdz pat mūsdienām, lai gan netiek saukta kā viena no populārākajām kaķu šķirnēm.

Tiesa, šo kaķu šķirni dažādās kaķu organizācijās klasificē gan kā atsevišķu šķirni, gan Persijas kaķu šķirnes paveidu, bet daudzas kaķu asociācijas Himalaju kaķu šķirni nošķir no saviem senčiem.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form