Skaistais Šarplaninas aitusuns, kas ASV un Kanādā cīnās ar koijotiem
Foto: Shutterstock

Šis suns nepieredzējušam saimniekam var izrādīties par sarežģītu, taču Šarplaninas aitusuns, kas raksturīgs bijušajām Dienvidslāvijas valstīm, vizuāli rada nopietna un atbildīga četrkājainā drauga iespaidu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šarplaninas aitusunim piešķirts tāda paša nosaukuma kalnu grēdas vārds. Kā vēsta Starptautiskās Kinoloģiskās federācijas apstiprinātais šķirnes standarts, šie suņi visbiežāk novēroti tieši kalna apvidū. Vēl šo šķirni mēdz saukt par Dienvidslāvijas aitusuni, savukārt par izcelsmes valstīm tiek minētas Serbija un Maķedonija.

Starptautiskās Kinoloģiskās federācijas uzskaitē suns ir jau kopš 1939. gada, taču mūsdienās zināmais šķirnes nosaukums piešķirts 1957. gadā.

Par suņa izcelsmi klīst dažādi varianti. Viens no tiem liecina, ka, iespējams, dzīvnieki Eiropā ienākuši no Āzijas kā daļa no cilvēku migrācijas.

Savukārt nodarbošanās ziņā Šarplaninas aitusuns, kā jau daļēji pasaka šķirnes nosaukums, ir ganu suns, kas cilvēkam palīdz tikt galā ar lopu bariem. Šķirnes standartā vēstīts, ka jo īpaši izcelsmes reģionos suns vēl joprojām pilda šo uzdevumu. Tāpat visvairāk šīs šķirnes suņu ir tieši dzimtenē un tai tuvākajās teritorijās.

Taču tiek arī ziņots par kādu neparastu uzdevumu, kas pagājušā gadsimta 70. gados piešķirts Šarplaninas aitusuņiem. "Dogbreedinfo" vēstīts, ka šīs šķirnes suņi ievesti ASV un Kanādā, lai cīnītos ar koijotiem.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form