Atpūta ar suni dabā: kas jāzina atbildīgam saimniekam
Foto: Shutterstock

Ar suni atpūšoties pie dabas, noteikti jāuzmanās no kukaiņiem un ērcēm, kā arī jālūko, lai no mīluļa nesabīstas apkārtējie cilvēki. Kas vēl jāņem vērā atbildīgam saimniekam? Par to vari lasīt turpinājumā.

Ko darīt, ja sunim piesūkusies ērce

Atpūta ar suni dabā: kas jāzina atbildīgam saimniekam

Pirmās ērces dabā jau ir pamodušās. Latvijā ērču aktivitāte sākas tad, kad apkārtējās vides temperatūra ir augstāka par +5 grādiem. Ērces var būt nāvējoši bīstamas ne tikai cilvēkiem, bet arī suņiem. Raidījums "Ķepa uz sirds" skaidro, kas jāzina par ērcēm un kādas mēdz būt dzīvnieka izturēšanās pazīmes, ja ērce ir piesūkusies.

Nikolajs Saviņkovs, Latvijas Dabas muzeja entomologs, stāsta, ka ērces nekrīt no kokiem, kā daži cilvēki domā. "Parasti ērces uzturas līdz pat pusmetra vai metra augstumam, tur, kur ir nelieli, biezi krūmi un/vai bieza zāle," tā muzeja pārstāvis.

Ērces var būt sastopamas it visur, tai skaitā pilsētas parkos un piemājas dārzā. Ar īpašu orgānu palīdzību ērces uztver amonjaku, oglekļa dioksīdu un citas gaisīgas skābes, ko potenciālais saimnieks izdala ar elpu un sviedriem, un pēc tam upurim uzbrūk.

Neviena ērce uzreiz nekož, stāsta entomolgs. Ērce visbiežāk pat vairākas stundas rāpo pa ķermeni, meklējot piemērotāku vietu.

Ja suns tiek pārmeklēts uzreiz pēc pastaigas, tad pastāv liela iespēja, ka ērce vēl nebūs piesūkusies. Latvijā suņiem bīstamas ir trīs ērču pārnēsātās slimības. Viena no tām ir babezioze, ar kuru pēdējos gados saslimst aizvien vairāk suņu. Babezioze sunim var būt nāvējoša.

Lasīt vairāk

Comment Form