Labāk tā nedarīt: trīs kļūdas, ko pastaigas laikā pieļauj daudzi suņu saimnieki
Foto: Shutterstock

Katra suņa saimnieka dienaskārtīgā ietilpst ne viena vien pastaiga ar savu četrkājaino draugu. Lai arī daudzi to uztver tikai kā pienākumu, sunim šis laiks ir ārkārtīgi svarīgs. Un būtu aplami domāt, ka pastaiga paredzēta vien dabisko vajadzību nokārtošanai!

Suņu speciāliste Stefānija Gibolta Amerikas kennelkluba mājaslapā skaidrojusi, ka pastaiga ir viena no svarīgākajām suņa ikdienas daļām, kas nenozīmē vien paviesošanos krūmos un dabisko vajadzību nokārtošanu. Gluži kā cilvēkam, kas dodas ārā atpūsties, arī sunim šis laiks ir atvēlēts informācijas apmaiņai.

Papētot tuvāk pastaigu būtību un to, ko tās dod sunim, jāsecina, ka tās ir gan fiziskās aktivitātes, kustinot ķepas un raitā solī dodoties pa jau iemītām un nezināmām takām, gan arī prāta stimulācija, liekot atsvaidzināt zināšanas par paklausības komandām, to, ka nedrīkst skriet pāri ielai. Tāpat jāmin arī suņa vēlmi pārbaudīt iemīļotos stūrīšus un pārliecināties, kāda situācija ir pie koka blakus mājai.

Taču, kā izrādās, ir visai viegli pieļaut dažas kļūdas pat pastaigas laikā. Lūk, trīs darbības, ko suņu saimnieki mēdz veikt. Specāliste Gibolta arī paskaidrojusi, kāpēc tās nevajadzētu pieļaut.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka