Pastaiga ar suni bez pavadas Rīgā: kur tas ir atļauts, bet kur aizliegts
Foto: Shutterstock

Suņi, kuri ikdienā mitinās iekštelpās vai tiek turēti piesieti pie ķēdes, katru dienu ir jāved vismaz 30 minūšu ilgās pastaigās. Četrgājaine draugi, kuri lielāko dienas daļu pavada telpās, ir jāved ārā vismaz divas reizes dienā, bet pie ķēdes piesietie – vismaz vienu. Bet ko darīt, ja dzīvo Rīgā, un dzīvniekam vajag ne tikai iziet mazu aplīti, lai nokārotu savas dabiskās vajadzības, bet arī kārtīgi izskrieties?

Izmantojot Mājokļa un vides departamenta sniegto informāciju "Lvportals.lv", skaidrojam, kurās Rīgas teritorijas var doties garās pastaigās ar savu suni bez pavadas.

Ministru kabineta noteikumos Nr. 266 "Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai" 12.1. apakšpunkts paredz, ka pilsētās un ciemos ārpus norobežotās teritorijas suni ved pavadā, un 13. punkts nosaka, ka pilsētās un ciemos ārpus norobežotās teritorijas suns bez pavadas var atrasties zaļajā zonā un mežā (izņemot vietējo pašvaldību noteiktās vietas, kur saskaņā ar vietējo pašvaldību saistošajiem noteikumiem tas ir aizliegts) pastaigas laikā īpašnieka vai turētāja uzraudzībā un redzeslokā tādā attālumā, kādā īpašnieks vai turētājs spēj kontrolēt dzīvnieka rīcību.

Laikā no pulksten 7.00 līdz 23.00 suni ir aizliegts vest pastaigā bez pavadas pilsētas apstādījumos, izņemot speciāli tam ierīkotās un norobežotās teritorijās.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka