Aptauja: suņu saimnieki savu četrkājaino draugu bučo biežāk nekā mīļoto
Foto: Shutterstock

Otra bučošana ir viens no veidiem, kā mēs otram izrādām savu mīlestību un pieķeršanos. Brīdī, kad suns kļūst par ģimenes locekli, arī mīlestību pret viņu mēs mēdzam izrādīt ar buču. Kā atklāts "Riley`s Organics" veiktajā aptaujā, suņu saimnieki savus mājdzīvniekus bučo biežāk nekā savu partneri.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

2018. gada pavasarī veiktā TNS iedzīvotāju patēriņa pētījuma dati liecina, ka 44 procentiem Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem mājās ir kaķis. Savukārt 24 procenti ikdienā rūpes ir uzņēmušies par suni. Absolūtos skaitļos tie ir 694 000 spalvaino murrātāju īpašnieki un 376 000 suņu saimnieki.

Daudzi no viņiem savus suņus un kaķus uzskata ne tikai par mājdzīvniekiem, bet arī par ģimenes locekļiem. Ja jau mēs bučojam mammu un tēti, tad kāpēc nebučot arī savu četrkājaino draugu?

Ja tu savu mājas mīluli bučo vairākas reizes dienā, ja labi padomā, pat biežāk nekā savu partneri, neuztraucies, tu neesi vienīgais. Suņu barības kompānija "Riley`s Organics" veica aptauju, kurā piedalījās suņu īpašnieki no visas Amerikas, lai uzzinātu, kā viņi izrāda savu pieķeršanos mājdzīvniekam. Aptaujas laikā tik noskaidrots, ka daļai suņu saimnieku ar četrkājaino draugu ir sirsnīgākas attiecības nekā ar mīļoto, minēts portālā "Fox News".

52 procenti no aptaujātajiem apstiprināja, ka viņi suni bučo biežāk nekā savu partneri. Savukārt 62 procenti no tiem atzina, ka visbiežāk viņi savu mājas mīluli bučo uz lūpām.

Portāls "Mans Draugs" atgādina, ka suņu saimniekiem vajadzētu izvairīties bučot savu četrkājaino draugu. Kalifornijas Universitātes (ASV) profesore Džeina Saiksa portālā "The Wall Street Journal" skaidro, ka suņi savā ikdienā saskaras ar vairākiem mikrobiem, turklāt siekalās mēdz pārnēsāt arī baktērijas. Tādējādi, piemēram, mazgājot savu kažoku vai laizot saimnieka seju, šie mazie mikrobi var nonākt uz citām virsmām.

Baktērijas, kas tiek pārnēsātas suņu siekalās, cilvēkos var izraisīt dažādas kuņģa un zarnu trakta problēmas. Piemēram, kampilobaktērijas var izraisīt saindēšanos, giardia (lamblia) – caureju, bet salmonella var ietekmēt zarnu trakta darbību. Vēl citus iemeslu, kāpēc suņu saimniekiem nevajadzētu bučot savus mājas mīluļus, atradīsi šajā rakstā.

Aptauja: suņu saimnieki savu četrkājaino draugu bučo biežāk nekā mīļoto
Foto: PantherMedia/Scanpix

Taču savu četrkājainos draugus bučo ne tikai suņu, bet arī kaķu saimnieki. Murrātāja īpašniece un aktīva dzīvnieku blogere Endžija Beilija portālā "Caster.com" atzīst, ka vienmēr savu mājas mīluli bučo uz lūpām: "Cilvēkiem ir dažādas reakcijas, kad viņi redz, kā es bučoju savu kaķi. Tie, kas šādu rīcību neatzīst, parasti man pajautāt: "Vai tu zini, ka viņi ar mēli laiza savus dzimumorgānus?" Un, protams, ka es to zinu, taču mani tas nesatrauc." Kaķa saimniece apzinās, ka daži eksperti uzskata, ka dzīvnieku bučošana uz lūpām var izraisīt dažādas saslimšanas. Par spīti tam, Endžija tieši šādi ir izvēlējusies izrādīt savu mīlestību pret pūkaino draugu.

Lai izvairītos no iespējamām problēmām, suņu un kaķu saimniekiem vajadzētu regulāri mazgāt rokas, īpaši pēc aktīvām pastaigām vai spēlēm ar saviem mīluļiem. Tāpat ieteicams mazgāt arī seju.

"Riley`s Organics" veiktās aptaujas laikā tika atklāts vēl kāds pārsteidzošs fakts – 52 procenti respondentu daudz labprātāk savu gultu dala ar mājdzīvnieku nekā partneri. Viedokļi par to, vai gulēšana kopā ar pūkaino draugu kaitē cilvēka veselībai, ir dažādi, taču medicīnas centra "Meyo Clinic" 2015. gadā veiktajā pētījumā atklāts, ka gultas dalīšana ar mājas mīluli palīdz uzlabot miega kvalitāti.

Arī miega eksperts Bils Fišs, kurš mājaslapā "Tuck" sniedz profesionālus ieteikumus, kā uzlabot miega kvalitāti ikdienā, uzskata, ka gulēšana ar kaķi vienā gultā jums abiem nodrošina emocionālu un fizisku drošības sajūtu. "Gulēšana kopā ar kādu, neatkarīgi no tā, vai tas ir cilvēks vai dzīvnieks, palīdz mazināt stresu un liek cilvēkam justies silti un komfortabli," viņš skaidro. "Tava kaķa maigā murrāšanas skaņa un lēnā elpošana palīdz tev ātrāk iemigt." Arī veterinārārsts Stīvs Veinbergs stāsta, ka kaķa gulēšana blakus, dažreiz pat uz tā paša spilvena, cilvēku var nomierināt un atbrīvot no dienas laikā uzkrātā stresa.

Varētu šķist, ka gulēšanai kopā ar mājdzīvnieku ir tikai plusi, taču tā nebūt nav. Šādam ikdienas paradumam ir tikpat daudz atbalstītāju, cik pretinieku. Nemierīgākie kaķi vai suņi var traucēt tev kārtīgi izgulēties. Nevajag aizmirst arī to, ka dzīvnieks var ienest tavā gultā dažādas slimības, alerģijas, netīrību, ērces un citus parazītus.

  • Vairāk par plusiem un mīnusiem, dalot gultu ar kaķi, lasi šajā rakstā.

Tags

TNS Kaķis Suns Suņu uzvedība Kaķis & Suns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form