Kaķis. Foto: Joao Estevao A. de Freitas

Atzīmes:

Exellent – vērtējums "teicami" tiek piešķirts kaķim, kas pilnībā atbilst standartam un kam var būt nelieli, nebūtiski trūkumi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Very good – vērtējums "ļoti labi" tiek piešķirts kaķim, kas atbilsts standartam, bet tam ir daži būtiski trūkumi.

Good – vērtējums "labi" tiek piešķirts kaķim, kas pamatā atbilst standartam, bet kam ir izteikti trūkumi.

Disqualification – vērtējums "diskvalifikācija" tiek piešķirts kaķim, kas neatbilst standartam; ko nevar apskatīt eksperts agresivitātes dēļ; kam konstatē parazītus vilnā vai ausīs; kam ir ģenētiski defekti – šķībs sakodiens, viena vai abu sēklinieku trūkums, lūzums astē.

Absent – vērtējums "nav ieradies".

Tituli:

Balts persietis. Foto: Ivana De Battisti

CAC – "Čempiona kandidāts". Piešķir kaķim, kas vecāks par 10 mēnešiem un ir labākais atklātajā klasē starp sava dzimuma un krāsas pārstāvjiem. Lai kļūtu par titula "Čempions" īpašnieku, nepieciešami trīs CAC trijās izstādēs no trijiem dažādiem tiesnešiem.

CACIB – "Starptautiskā čempiona kandidāts". Piešķir kaķim čempionu klasē. Lai kļūtu par starptautisko čempionu, kaķim jāsaņem trīs CACIB trijās starptautiskajās izstādēs divās dažādās valstīs no diviem dažādiem ekspertiem.

CAGCIB – "Lielā starptautiskā čempiona kandidāts". Piešķir kaķim starptautisko čempionu klasē. Lai kļūtu par lielo starptautisko čempionu, kaķim jāsaņem trīs CAGCIB trijās starptautiskajās izstādēs divās valstīs no trīs dažādiem ekspertiem.

CACE – "Eiropas čempiona kandidāts". Piešķir kaķim lielo starptautisko čempionu klasē, un tas nozīmē kontinentālo čempionu. Lai kļūtu par Eiropas čempionu, kaķim jāsaņem trīs CACE trijās starptautiskajās izstādēs trijās dažādās valstīs no trijiem dažādiem ekspertiem.

CAGCE – "Lielais Eiropas čempiona kandidāts". Piešķir kaķim Eiropas čempionu klasē. Kaķim jāsaņem trīs CAGCE trijās starptautiskajās izstādēs trijās dažādās valstīs no trijiem dažādiem ekspertiem, lai kļūtu par lielo Eiropas čempionu.

CACM – "Pasaules čempiona kandidāts". Piešķir kaķim lielo Eiropas čempionu klasē. Lai kļūtu par pasaules čempionu, kaķim jāsaņem trīs CACM trīs dažādās valstīs no dažādiem ekspertiem. Vienai atzīmei jābūt iegūtai citā kontinentā.

Kaķēnu un junioru klasēs augstākais vērtējums ir Ex1.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kastrātiem ir analoģiski vērtējumi pa klasēm, bet čempiona nosaukuma vietā ir premjers.

Materiāla sagatavošanā izmantota Vijas Klučnieces grāmata "Kaķi".

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form